Malé ohlédnutí za pouťovou soutěží v požárním útoku

Letos 17. srpna se uskutečnil 19. ročník pouťové soutěže v požárním útoku v prostorách sportovního areálu Rafanda.

Přípravné práce začaly již před několika měsíci rozesláním pozvánek a propagací soutěže na sociálních sítích. Poté jsme začali připravovat již vlastní soutěž. Bylo třeba připravit nové základny, zajistit poháry a doplnit spotřební materiál na stánky. Přípravné práce vyvrcholily v týdnu před soutěží již upřesněním nákupu potravin na stánky s občerstvením.

Vlastní soutěž pro nás začala již v 7 hodin srazem na hřišti. Ač jsme se sešli za velice dusného dne již od rána, práce na přípravě rychle ubíhaly a prakticky v 9 hodin bylo vše pro soutěžní klání připraveno. V tuto dobu také začaly přijíždět první týmy s dětskými soutěžícími. Dusné dopoledne vystřídala okolo poledne rychlá průtrž mračen, kdy nás většina promokla, aby se následně odpoledne vrátilo dusno.
Na startu dětské soutěže bylo 8 týmů, 4 týmy mladších žáků a 4 týmy starších žáků.

V kategorii mladších žáků zvítězilo družstvo SDH Hříměždice a v kategorii starších žáků zvítězilo družstvo ČHJ Libčice. Naše družstvo soutěžilo v kategorii starších žáků a končilo na 2. místě.

V kategorii žen byly 4 týmy a soutěž ovládly ženy z SDH Budínek. Naše družstvo bylo na krásném 2. místě.

V kategorii mužů bylo 6 týmů. Soutěž vyhrálo družstvo SDH Jablonná s časem 20:55 sec. Naši muži skončili n 4. místě.

Nakonec bych chtěl poděkovat sportovcům za zapůjčení hřiště, Obecnímu úřadu za podporu a hlavně všem aktérům, kteří se podíleli na organizaci soutěže. Letošní ročník byl pro nás opravdu pořadatelský koncert.