Knihovna v lednu: dílna, pohádka, knihomrně i výstavaVýtvarná dílna s Jíťou: Malujeme na sklo – pondělí 7. 1. od 12 do 17 hodin

Přijďte si vyzkoušet, jak se maluje na sklo, a vyrobte si krásný zimní svícínek. Vstup volný, materiál zdarma.

Týden památky obětí holocaustu: pondělí–neděle 21.–27. 1.

Knižní výstava k Mezinárodnímu dni památky obětí holocaustu na výpůjčním pultě, a nádavkem malý kvíz o ceny.

Chvíle pro pohádku: Ferda a jeho přátelé – čtvrtek 24. 1. od 17 hodin

Otec Ferdy mravence slaví letos 120. narozeniny – a věřili byste, že samotnému Ferdovi už bude třiaosmdesát? A pořád si o něm děti rády čtou… Vhodné zejména pro děti od 5 do 10 let, vstup volný.

KNIHOMRNĚ START – pondělí 28. 1. od 10 hodin

Statistiky ukazují, že většina jedničkářů se rekrutuje z dětí, které již od předškolního věku měly pravidelný kontakt s knihami. Každý měsíc pořádáme program pro rodiče s miminky, batolaty i předškoláky, plný rytmů, melodií, říkadel, divadelních, pohybových i společenských prvků. Cílem programu je zejména zatraktivnit čtení a služby knihovny již nejmenším dětem, podpořit vyjadřovací a intelektuální schopnosti dítěte a pomoci dítěti vytvořit si dobrý vztah k českému jazyku.
Program trvá 30–60 minut a poskytneme vám komfortní zázemí: s kočárkem můžete až do oddělení, přebalovací pult, nočníček i vkládací wc prkénko máme a vše další vyřešíme. Pro děti je připraven malý dárek a průkazka do knihovny na rok zdarma.
Pokud se nám ozvete, nabídneme vám místo ve skupině stejně starých dětí – můžete však přijít i bez přihlášení ve výše oznámeném termínu.

Pasování prvňáčků – čtvrtek 31. 1. na zámku Dobříš

Královna Písmenkového království slavnostně pasuje letošní prvňáčky na čtenáře. Děti za to, že se pilně učí číst, dostanou (kromě svého prvního vysvědčení) i perníček se svým písmenkem, průkazku do knihovny na rok zdarma a pár drobných dárečků.

Emminy deníky z cest – výstava do 31. 1.

Jak se cestuje s batoletem? Světlana a Vladimír putovali s dvouletou Emmou měsíc a půl po Balkáně a krásné fotografie a kresby z této cesty vám rozhodně doporučujeme zhlédnout.

Herní víkend v knihovně – pátek–sobota 1.–2. 2.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přijďte si zahrát deskové, karetní a rpg hry: v pátek začínáme v 18.00, v sobotu končíme kolem osmé večer, spaní v knihovně možné. Podrobný program a více informací na www.knihovnadobris.cz/hernivikend a na facebooku Městská knihovna Dobříš.

Výtvarná dílna s Jíťou: Pavouček pro štěstí – pondělí 4. 2. od 12 do 17 hodin

Hodilo by se vám mít kliku? Pavouci (až na tarantule a černé vdovy) štěstí nosí, to je zaručené! Přijďte si jednoho malého pěkného vyrobit. Vstup volný, materiál zdarma.

Kristýna Váňová: Strž a její osobnosti – čtvrtek 7. 2. od 17 hodin

Kdo jiný by vám o osobnostech spjatých s domem na Strži řekl víc, než ředitelka Památníku Karla Čapka? První přednáška Malé dobříšské univerzity bude stát za to! Vstupné 60 Kč; káva/čaj v ceně.

Virtuální univerzita třetího věku – od 4. 2.

Přednášky čtvrtého semestru 2. ročníku VU3V pokračují v tématu České dějiny v souvislostech, můžete se ale přihlásit i v případě, že jste minulý semestr neabsolvovali. VU3V je cyklus šesti přednášek, které vám pustíme z videozáznamu; po závěrečném testu získáte certifikát o ukončení semestru a po úspěšném absolvování 6 semestrů osvědčení o absolutoriu VU3V při slavnostní promoci. Tento program pořádáme ve spolupráci s Českou zemědělskou univerzitou v Praze. Cena za 4. semestr je 300 Kč. Přednášky jsou určeny výhradně pro důchodce, konají se dvakrát měsíčně v pondělí od 10 hodin.

Malá dobříšská univerzita zahajuje 7. 2.

Nový semestr nabízí přednášky o osobnostech na Strži, genetice (přednáší prof. Jan Černý), zdravém srdci (prof. Jan Pirk), Hanzelkovi a Zikmundovi (novinář Petr Horký) a o husitství. Přednášky se konají většinou ve čtvrtek od 17 hodin. Zvýhodněné předplatné za 200 Kč můžete koupit v knihovně – a to i v dárkovém balení pro vaše blízké!

Milí čtenáři a návštěvníci knihovny, přejeme vám ledový leden a tlustý lednový led na Papeži – a k nám se přijďte ohřát… Těšíme se na vás 6 dní v týdnu (kromě čtvrtka)!

Romana Bodorová

Reklama

Předchozí článekGymnastika Dobříš – výsledky podzimních závodů
Další článekJaké investiční projekty čekají Dobříš v roce 2019?