Dycky DobříšÚsloví, že náměstí je výlohou města, rozhodně neplatí o Dobříši. Proč? Máme novou paní starostku, s ní je v radě bývalý starosta pan Melša a v zastupitelstvu další dva bývalí starostové pan Holobrada a pan Vacek, ale ani oni s náměstím nic neudělali.

Dříve se o zeleň na náměstí a v Dobříši staraly technické služby. Teď je patrně zastupuje jediná pracovnice; uklízí na hřbitově, sbírá papírky, uklízí ve skateparku, pleje záhonky na náměstí, Prokopovu zahradu, a dokonce jsem ji viděla plít i záhonek před sanatoriem. Škoda že ještě nemůže zalívat. Těžko může jedna osoba na to všechno stačit. Také není jasné, kdo se v současnosti má o zeleň starat. Dokas si krásně upravil svoje náměstí, ale to dobříšské ho nezajímá.

V Sedlčanech se o tamní krásně kvetoucí náměstí a vůbec o zeleň stará pět stálých zahradníků a v případě potřeby i další brigádníci – a musí se vejít do 3 milionů. Nevím, kolik stojí Dobříš starost o zeleň nyní, ale v roce 2017 to bylo 7,5 milionů a náměstí vypadalo podobně jako dnes. Neustálé utěšování, že se náměstí bude řešit, slyšíme již dlouho. Byla dokonce vypsána architektonická soutěž. (Podrobné informace v Dobříšsko aktuálně z 26. 9. 2016.)

Na neudržované náměstí a záhony v okolí jsme upozornili paní starostku. Již druhý den zjednala nápravu. Dokas dodal několik pracovnic na pletí, byly vysazeny betonové truhlíky u autobusového nástupiště. Prokopova zahrada byla také vypleta, ale omylem došlo i k vypletí krásného kvetoucího lnu. Velká škoda. Nejde se starat o zeleň a sedět při tom v kanceláři. Byla ustanovena komise pro zeleň, ale má to jednu vadu. Na jaře vznikla, sešli se, řekli si, co budou dělat, ale neudělali nic. Léto už končí, promeškaly se výsadby, a tím i radost z kvetoucích rostlin.

Na posledním zasedání zastupitelstva se projednával Dokas, vícepráce na zimním stadionu i další starosti, které současná starostka zdědila. Proč se musí platit vícepráce za kanalizaci a elektroinstalace na vysoutěženou stavbu zimáku? Také chlazení plochy již v současné době prý neodpovídá modernímu řešení. Starosta za to ručí, ale kdo mu dodává takové špatné podklady? Předpokládala bych, že zaměstnanci města, stavebního úřadu, životního prostředí a dalších dělají vše pro prosperitu Dobříše – ale vypadá to, že jim na našem městě nezáleží.

Jestli máte rádi Dobříš tak jako my, pomozte a starejte se. Choďte na veřejná zasedání zastupitelstva – tam máte možnost vidět, jak pracují vaši zastupitelé.

Helena Kahounová

Reklama