Od dubna 2019 do března 2020 jsme společně s dětmi, žáky, rodiči i pedagogy odvedli kus práce. Stále se aktivně scházeli pracovní skupiny a řídící výbor MAP II. Také kontinuálně probíhalo vzdělávání pedagogů na území Dobříšska a Novoknínska.
Žáci ze ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, a 2. ZŠ Dobříš, kteří byli zapojeni do projektu Příběhy našich sousedů, na jaře 2019 absolvovali workshopy, jak zpracovávat audio či video nahrávky pamětníků…
… své zkušenosti z workshopů žáci zúročili v zaplněné dobříšské zámecké Konírně na slavnostní závěrečné prezentaci (červen 2019).
V Památníku Karla Čapka předvedli svůj divadelní, výtvarný a hudební um žáci ze ZUŠ Dobříš, ZŠ Dobříš, Komenského nám. 35, ZŠ Dobříš, Lidická 384, a ZŠ Rosovice s dramatizací Brémských muzikantů, Doktorskou pohádkou a Poučnou pohádkou pro malá čuňátka.
Od září do prosince jsme školám, které projevily zájem, zakoupili roboty Edison a Ozobot.
Zdroj foto: archiv ZŠ a MŠ Rosovice
Také jsme vydali dvě čísla DRBu…
…a nadále zajišťovali tematické exkurze pro naše školy a školky.
Zdroj foto: archiv 2. MŠ Dobříš, Národní zemědělské muzeum Praha
V prosinci 2019 jsme zahájili spolupráci s paní Ludmilou Osičkovou kožedělným workshopem v ZŠ Rosovice.
Nečekaně jsme navázali dlouhodobější spolupráci v oblasti polytechnického vzdělávání s panem Janem Helisem.
Navzdory vrcholící chřipkové epidemii v únoru 2020 Šárka Miková s Teorií typů zaplnila Kulturní dům Dobříš. Bylo to nadlouho jedno z posledních osobních setkání s rodiči a pedagogy.
Jak jsme zvládli nečekané události od jara 2020, shrneme v příštím vydání Dobříšských listů.
Všechny tyto aktivity vznikly díky finanční podpoře z projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání ORP Dobříš II reg. č.: CZ.02.3.68/0.0/0.0/17_047/000863.
Lucie Bubancová