Dobříš na cestě k demokraciiVeřejné setkání generací starostů od polistopadové éry po současnost, přesně taková událost se odehraje v úterý 14. listopadu 2023 od 19.00 hod. v sále dobříšského kulturního domu.

Město Dobříš zve v první řadě své občany na jedinečný večer, který se ponese v duchu demokracie. U jednoho stolu se zde sejdou všichni žijící starostové, kteří působili ve městě od roku 1989 až do současnosti. Tato mimořádná událost přinese přehled zásadních událostí z každého volebního období a nabídne tak jedinečný pohled na historii, současnost i budoucnost města Dobříše.
Veřejná debata, moderovaná režisérem a organizátorem eventových akcí v České republice
Petrem Větrovským, přináší příležitost prohloubit pochopení místní politiky.
Stanislav Vacek, Stanislav Holobrada, Jaroslav Melša, Jana Vlnasová a Pavel Svoboda, ti všichni se podělí o svůj osobní i politický pohled na město Dobříš a odpoví na otázky z publika.

„Dobříš je město s bohatou historií a já věřím, že i se světlou budoucností,” řekl Petr Větrovský a dodal: „Těším se na moderování této výjimečné události, která představí unikátní pohled na město skrze oči jeho starostů v průběhu posledních téměř 35 let. Osobně mohu slíbit, že se nebude jednat o žádnou politickou debatu, ale o večer, který bude mít příběh a spád. Rozhodně nechci v publiku vidět nikoho, kdo se bude nudit.”

Akce nabízí nejen vzácnou příležitost setkat se s bývalými starosty města, a samozřejmě i s tím současným, ale také společně s nimi zavzpomínat na konkrétní události nebo se jich na cokoli zeptat v závěrečné diskuzi.
Vstup je zdarma a pro všechny návštěvníky bude připraveno i malé občerstvení. Těšit se tak jistě můžeme na velmi příjemný večer.

„Naši pozornost obvykle poutají každodenní události a překážky. Občas ale stojí za to se zastavit a ohlédnout. Taková by měla být i debata o posledních desetiletích na Dobříši a o tom, jak se nám daří ideály sametové revoluce skutečně naplňovat. Přijďte večer strávit zajímavou diskuzí,“ zve všechny mladší i starší občany města Dobříše současný starosta Pavel Svoboda.

Zpracovala DHPředchozí článekVeřejná debata o dopravě na Dobříši
Další článekV Dobříši jsme otevřeli nové muzeum. Přímo v srdci města tak ožívájeho bohatá historie