Pedikúra pro diabetiky je disciplína, kterou je potřeba mít opravdu pořádně nastudovanou. Člověk, který se této službě chce věnovat, absolvuje po ukončení akreditovaného pedikérského kurzu přeškolení na přístrojovou pedikúru a další certifikované kurzy, k přijetí do podiatrické společnosti.
U nás v Dobříši se této službě věnuje paní Kšánová, kterou naleznete v nově otevřeném salónu v Kopáčkově dvoře. Právě ona je poskytovatelkou podiatrických služeb pro okres Příbram a její služby jsou tudíž hrazeny zdravotní pojišťovnou a jsou k nalezení v registru poskytovatelů podiatrických služeb.
Při pedikúře paní Kšánová využívá techniky takzvané medicinální (suché) pedikúry, což dává právě šanci i diabetikům, kteří jak je doporučeno zdravotníky, by na mokrou pedikúru chodit neměli, neboť mokrá kůže je mnohonásobně náchylnější na narušení, což je u diabetes velmi rizikové. Suchá pedikúra je jemná, bezbolestná, detailnější, nedochází k invazivnímu narušení integrity kůže a lze s ní ošetřit a ulevit opravdu téměř každému.
Přístrojová pedikúra je bez rizika přenosu infekcí, či mykóz a tímto přístrojem se dají ošetřit nehty i celé plosky nohou. Ošetření je prováděno speciálními frézkami za pomocí změkčovadla a dalších produktů kosmetiky bisbis, která se zabývá výhradně péčí o nohy jak v salónu, tak pro následnou domácí péči a je vhodná pro diabetiky.
Objednání funguje vždy po telefonu (730 175 410). Salón má otevřeno i o víkendu, ale samozřejmě vždy po předchozí domluvě. Vše se odehrává v dokonale hygienicky čistém a příjemném prostředí salónu.
„Pedikúra pro diabetika je především záležitost preventivní. V případě, že se mi něco na nohou klienta nezdá, doporučím zajít si k lékaři, takže mé služby jsou opravdu prevence se vším všudy. Určitě ale stojí za zmínku, že podiatrická společnost má v čele pana doktora Kolibu, který je specialista na diabetickou nohu a sám provádí pedikúru i pacientům s otevřenými ranami,“ dodává paní Jana Kšánová.
Tereza Štěpánová