Další rok KAPAP CZECH v Dobříši  KAPAP CZECH je sportovní organizací, která sdružuje více jak 400 členů, kteří se věnují výcviku izraelské sebeobrany Krav Maga – KAPAP. Hlavním trenérem této organizace je Michal Janoušek alias Instruktor Mike, který již 10 let žije na Dobříši, kde je také ústředí této organizace.
  KAPAP CZECH nabízí pravidelné tréninky vysoce funkční izraelské sebeobrany pro děti (školáky i předškoláky), pro mládež a dospělé, kurzy sebeobrany žen či pravidelné tréninky sebeobrany pro starší či pohybově omezené cvičence v programu KAPAP 40+, které nejsou tak fyzicky náročné jako tréninky pro dospěláky.
  Během roku 2018 se naší organizaci povedlo realizovat celkem 89 seminářů a kurzů, plus 3 soustředění. Na Dobříši se z tohoto počtu konalo celkem 15 seminářů a kurzů. Z toho 6 bylo kurzů sebeobrany pro ženy, jichž se zúčastnilo přes 50 žen a dívek ve věku 13–58 let.
  Od září jsme se přestěhovali do nové vlastní tělocvičny v areálu bývalých Rukavičkářských závodů, kde jsme rozjeli každé pondělí a úterý pravidelné tréninky pro předškoláky a školáky, kterých máme na Dobříši zaregistrovaných celkem 50. Každé pondělí a pátek probíhají tréninky pro mládež a dospělé. A v pondělí jsme rozjeli testovacím způsobem i pravidelné tréninky pro starší či pohybově omezené cvičence, které jsme nazvali KAPAP 40+, ale věk přes 40 let není podmínkou účasti. Jedná se o lehčí formu běžných tréninků pro veřejnost, tak, aby je zvládly i starší ročníky či lidé, kteří mají potíže s páteří, kyčlemi nebo koleny. Velice nás těší, že je o naše tréninky zájem. Nábor pro mládež a dospělé probíhá celoročně, pro dětskou sebeobranu je možno přivést nové zájemce po Novém roce do úterních hodin – od 16.00 předškoláci ve věku 4–6 let a od 17.00 školáci ve věku 7–13 let.
  Děkujeme za důvěru a těšíme se na další skvělé akce na Dobříši a s Dobříšáky. Skrze naši činnost dáváme vědět o Dobříši po celé ČR a i v zahraničí, kam jsme občas pozváni realizovat výcviky. Během roku 2018 byl Instruktor Mike pozván udělat seminář svých znalostí do Varšavy (Polsko) či na Slovensko. Pro rok 2019 přicházejí další pozvání ze zemí EU, ale i z mimoevropských zemí.

  Michal Janoušek

  Reklama

  Předchozí článekMěstská policie v Dobříši – výběr případů za měsíc listopad 2018
  Další článekLeden v dobříšské čajovně