Babičko, dědečku, pojďme si číst chvilečku
V červnu se v dobříšské Coolně opět uskuteční program pro děti, seniory i širokou veřejnost. Pokračovat bude oblíbený mezigenerační projekt „Babičko, dědečku, pojďme si číst chvilečku“, chybět však nebudou ani aktivity zaměřené na zdravý životní styl, tvoření nebo pravidelná setkávání seniorů.
Projekt společného čtení seniorů a dětí ze školní družiny 1. ZŠ Dobříš má za sebou již páté setkání a stále potvrzuje, že podobná mezigenerační setkávání mají velký smysl. Během společných odpolední vzniká příjemná atmosféra plná čtení, povídání, zpívání i vzájemné podpory. Do projektu se postupně zapojila řada dětí i seniorů a organizátoři mají radost z toho, s jakou přirozeností si k sobě jednotlivé generace nacházejí cestu. Součástí každého setkání zůstává také společné zpívání lidových písní za doprovodu kytary, které propojuje celé odpoledne napříč generacemi. Poslední společné čtení v tomto školním roce proběhne v úterý 9. června od 13.00 hodin v Coolně na náměstí na Dobříši. Organizátoři srdečně zvou všechny babičky i dědečky z široké veřejnosti, ale také každého, kdo si chce přijít zazpívat, načerpat dobrou náladu nebo jednoduše strávit příjemné odpoledne s dětmi.
Svačinárna – zdravé vaření
Červnový program nabídne také aktivitu „Svačinárna – zdravé vaření“, během které si děti samy připraví zdravé svačiny, saláty, tousty či fresh snacky a dozvědí se více o zásadách zdravého stravování i hospodaření s potravinami. Akce se uskuteční v pátek 19. června od 13.00 hod.
Pravidelná setkání seniorů
Pokračovat budou rovněž pravidelná setkání seniorů v rámci Klubu důchodců Dobříš, program FIT SENIOR a oblíbené paličkování. Coolna tak i během června zůstává místem, kde se potkávají generace, sdílejí zkušenosti a vzniká příjemný prostor pro společně strávený čas. Otevřena bude odpoledne pro děti do středy 24. června a poté opět v září.
Zpracovala DH








































