Zprávy z dobříšské gymnastiky

Víkend 20.–21. dubna byl pro dívky opět úspěšný. 1. ročníku Poháru pražských věží se účastnilo 160 dětí a mládeže. V sobotu závodila starší žákyně Marie Carbochová – 6. místo, a mladší žákyně I, kategorie A ve složení Anetka Pecková, Anička Vondráčková, Majda Petáková a Viky Svobodová získaly stříbrnou medaili. Anetka navíc zlatou za nejlepší sestavu na lavičce a bronz v jednotlivkyních. Kategorie B ve složení Eliška Skálová, Elenka Sedláková, Lenička Vášová, Barunka Lišková nezůstala pozadu a vybojovala také stříbro. Eliška i zlato za nejlepší sestavu na hrazdě.

V neděli získala 8. místo Hanka Hošková, když pokazila prostná a hrazdu. Bára Hrdličková (starší žákyně), získala stříbrnou medaili. A zároveň se stala vítězkou na prostných. V kategorii B (mladší žákyně II) – Lenka Blahnová, Ella Bartošová, Maria Rudenko, Ema Mnichthalerová. Dívky si vyzkoušely poprvé čtyřboj. Obsadily v družstvech 9. místo.

Děkujeme rozhodčím Jitce, Denise a Soně, bez kterých bychom se závodu nemohli účastnit. Rodičům, že nás svojí přítomností a potleskem za předvedené výkony podpořili a dívkám za úspěšnou reprezentaci města Dobříš.

První ročník parkourového závodu v disciplíně Speedrun se uskutečnil 26. dubna v tělocvičně ZŠ Mníšek pod Brdy. Z našeho spolku Gymnastika Dobříš se ho v rámci tréninkové přípravy zúčastnilo 7 chlapců a 4 dívky. Děti si vedly velmi dobře a využily všechny triky, které se přes rok naučily v pravidelných trénincích pod vedením trenéra Ondry Kremljova. Zlato získala naše obojživelnice Marie Carbochová, která je úspěšná i ve sportovní gymnastice, stříbro Eliška Vaňugová a bronz Denisa Zaya Kostanová. V kategorii starších žáků vyhrál zlato Jiří Šigut, stříbro Marcel Kostan. V kategorii dětí si přivezla stříbro začínající Elenka Sedláková a v mladších žácích získal bronz Ondřej Podzimek. I ostatním chlapcům se závod vydařil. Všichni získali zkušenost a pilným tréninkem nových triků se budou posouvat dále přes parkourové překážky.