Zdravíme z podzimního Dobříšku!I když to tak nevypadalo, tak podzim přeci jen přišel. Venku nám to krásně hraje všemi barvami a my jsme pro vás připravili na listopad zajímavé akce, workshopy a přednášky.

Naše největší akce roku je tady! Tradiční lampionový průvod pohádkovým lesem v anglickém parku, který bude zakončen na nádvoří zámku, kde na vás budou čekat stánky s občerstvením, teplými nápoji a dárky. Oslovili jsme místní a lokální farmáře i drobné podnikatele a jsem moc rádi, že naši nabídku přijali. Průvod se koná 4. listopadu od 15.30 do 18.00 hodin.

Vyslyšeli jsme vaše přání a 8. listopadu pořádáme, v letošním roce poslední, kurz první pomoci s MUDr. Petrou Pelikánovou, a tentokrát i s MUDr. Luďkem Pelikánem. Kurz je určen především pro rodiče malých dětí, u kterých může nastat potřeba podání první pomoci.

V sobotu 11. listopadu nás čeká workshop kaligrafie. Společně s Eliškou Konvičkovou se během dvou hodin naučíme základy kaligrafie, ukážeme si různé techniky a postupy, seznámíme se s psacími potřebami a kaligrafickým papírem, které dělají kaligrafické umění výjimečným.
Jelikož je tento workshop v tuto chvíli již zcela naplněn, hledáme další možný termín realizace.

Přednáška 20. listopadu „Vztah teenagera a rodiče“ nám společně s Mgr. Kateřinou Neubauerovou pomůže v orientaci ve složitém světě náctiletých, kterému někdy ani oni sami nerozumí. Podpora a porozumění potřebám a hodnotám náctiletých a vzájemné přijetí, to bude hlavním cílem přednášky.

V sobotu 25. listopadu si společně s Terezou Studenou vyrobíme adventní věnec. Ukážeme si techniku, jak správně věnec motat, aby byl krásně plný, měl správný tvar a dělal radost. K dispozici bude velké množství materiálu na zdobení, svíčky, dekorace.

Program ukončíme 27. listopadu přednáškou „Prevence syndromu vyhoření při péči o děti“ pod vedením Hanky Sobotkové. Syndrom vyhoření je důsledkem dlouhodobého stresu, který vede k vyčerpání, ztrátě motivace a vůle k práci, ale i k výchově rodiny či vůbec radosti ze života. Tento pojem je známý hlavně u pracovního procesu, ale bohužel se stává i maminkám (méně často také tatínkům) při péči o malé děti.

Registrace na přednášky i workshopy je možná na RC Dobříšek, z. s. – Webooker.eu.

Veškeré informace jsou také na našem webu www.dobrisek.cz, na FB facebook.com/dobrisek, instagramu instagram.com/rc_dobrisek nebo na telefonním čísle 608 906 559.
Na všech našich akcích se na vás moc těšíme.

Za tým RC Dobříšek
Tereza StudenáPředchozí článekPoklady ze šuplíků v krámku Rukama nohama
Další článekMikulášská zábava pro děti