Začíná 6. ročník Tvoříme Dobříš 2024!V prosinci pravidelně startuje sběrem návrhů Tvoříme Dobříš. Letos to bude pošesté a začínáme v pátek 15. prosince. Předpokládaná částka 500 000 Kč pro rok 2024 bude potvrzena po schválení městského rozpočtu na prosincovém zasedání zastupitelstva města. Příjem návrhů bude ukončen 31. ledna 2024.

Protože nyní chceme dát šanci i větším projektům, může částka na jeden projekt dosáhnout maximálně výše uvedené částky. Šanci určitě mají ale i finančně méně náročné projekty.

Mezi základní pravidla patří:
• Návrh může podat osoba starší 15 let a každý může podat jen jeden návrh.
• Podmínkou pro zařazení do hlasování je účast navrhovatele na prezentaci návrhu a jeho předchozí schválení kompetentními odbory MěÚ Dobříš (například pozemek ve vlastnictví města, proveditelnost projektu, …).

Harmonogram:
15. 12. 2023 – 31. 1. 2024 – Sběr návrhů
do 6. 2. 2024 – Posouzení návrhů z hlediska proveditelnosti (MěÚ Dobříš)
20. 2. 2024 od 18.00 – Veřejné představení schválených projektů v KD Dobříš
21. 2. – 21. 3. 2024 – Hlasování veřejnosti

Celá pravidla, harmonogram a detailní informace budou zveřejněny začátkem prosince na stránkách https://mojeobec.kr-stredocesky.cz/portal/paroz/dobris. Pokud vám odkaz na stránku přijde složitější, než tomu bylo v minulosti, využijte QR kód přiložený k tomuto článku nebo odkaz z hlavní stránky www.mestodobris.cz.

Který váš nápad doplní již realizované projekty? Nenechte si ho pro sebe a přihlaste ho do šestého ročníku. Veřejné projednání a představení návrhů, jež budou mít šanci postoupit do následného veřejného hlasování, se uskuteční v únoru.
Pojďte s námi opět tvořit z Dobříše hezčí místo k žití.

Šárka Krůtová, Miroslav Sochor,
koordinátoři projektu Participativní rozpočet

Tvoříme Dobříš je zahrnuto do projektu
Dobříš – Zdravé město a místní Agenda 21.Předchozí článekStručně z listopadového zasedání Zastupitelstva města Dobříše
Další článekDejte chůzi šanci! – Říjnová výzva 10 000 kroků byla opět našlápnutá