Vánoční dárky v krabici od bot pro děti, jejichž rodiny jsou na hranici chudobyMilí dobříšští sousedé, moc vám všem děkuji za neutuchající každoroční nasazení v přípravě dárků pro děti, které neměly tolik štěstí. Narodily se často do ne moc funkční rodiny, která zápasí s exekucemi, chudobou, závislostmi a jinými opravdu těžkými problémy a na dárky pro děti už nějak nezbývá. Děkuji vám všem, kteří si najdete čas, seženete krabici rozměrově, jako je krabice od bot, dáte do ní dárečky a hračky všeho druhu, zabalíte a donesete na sběrné místo, kterým je i letos ZŠ Trnka a evangelická fara. Dárky nemusí být nové, ale musí být hezké a funkční. Do krabice můžete dát hračku, knížku, drogerii, psací potřeby, sladkost, vlastně cokoliv. Můžete do ní vložit i pozdrav či přání. Dárek poté vánočně zabalte tak, aby vydržel několik překládání z auta do auta, a nahoru napište například Kluk 10 let, aby dárek mohli dát sociální pracovníci konkrétnímu dítěti.

Dárky z Dobříše putují asi 600 potřebným dětem do Příbrami, Lochovic, Hořovic, Mokrovrat, Sedlčan, Libušína, Nymburka, Řevnic a Děčína. Se všemi organizacemi jsme v dlouhodobém osobním kontaktu.
Nejvíc potřebujeme dárky pro děti 11 až 17 let, každoročně chybí hlavně dárky pro kluky. Od loňska můžete připravit nově i dárek pro maminku nebo pro rodinu.

Doufám, že i letos se u nás najde spousta nadšených dárců, díky nimž se rozzáří spousta dětských očí.
Moc vám všem děkuji a přeji inspirativní, do hloubky prožitý adventní čas.
Katka Vojkůvková, kurátorka u evangelíků na Dobříši a koordinátorka Krabice od bot Diakonie Českobratrské církve evangelické.
Na stránkách www.krabiceodbot.cz si prosím nezapomeňte dárek, který chcete darovat, rezervovat. Velmi nám to usnadní práci. Akce probíhá 20. 11. – 5. 12. 2023.

Jitka TkadlecováPředchozí článekPotravinová sbírka a poděkování zaměstnancům supermarketu Billa
Další článekSPOLEČENSKÁ KRONIKA