Starohuťské házenkářky berou na Mistrovství ČR starších žákyň pro rok 2020 4. místo

Ve dnech 4.–6. září se ve východočeské Dobrušce konalo Mistrovství České republiky v Národní házené v kategorii starších žákyň.
Naše děvčata se postupně utkala s týmy SK Studénka, TJ Přeštice, TJ Sokol Vracov, KNH Litvínov a Sokol Dobruška.

V pátek v odpoledních hodinách nás čekal první zápas se soupeřem ze severu Moravy –
SK Studénkou. Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, děvčata byla koncentrovaná hned od úvodu zápasu a výsledkem nakonec bylo naše zasloužené vítězství v poměru 13:8.

Ve večerních hodinách pak došlo za poslechu české státní hymny na oficiální zahájení celého mistrovství.

V sobotu ráno na nás čekal největší favorit tohoto turnaje, západočeské družstvo TJ Přeštice.
Zápas se hrál za vynikající atmosféry, první poločas se nám vcelku vydařil. Ale ve druhém dějství soupeř ukázal svoji velkou kvalitu a dokráčel si pro celkem pohodové vítezství 23:14.

V dalším sobotním zápase nás čekal duel se zástupcem jižní Moravy – TJ Sokol Vracov. Od úvodu zápasu jsme byli bohužel horším týmem, odskočili nám hned na začátku zápasu na rozdíl 5 branek a to se potom hodně těžko otáčí. I přes maximální úsilí děvčat se zápasem ještě něco udělat si Vracov zápas zkušeně pohlídal a i díky vynikající brankářce vyhrál 16:11.

V posledním sobotním zápase jsme se utkali se severočeským Litvínovem. Před zápasem panovalo velmi špatné počasí – zápas začal díky bouřce o několik minut později. Na hřišti byla vidění velká nervozita z obou stran, ale nakonec jsme potvrdili roli favorita v tomto utkání a zvítězili 15:10. Ani po dvou dnech bojů nebylo ani u jednoho družstva rozhodnuto o jasném umístění a každý nedělní zápas znamenal těžký boj o medaile: Přeštice o 1. místo s Vracovem a naše děvčata o 3. místo s domácí Dobruškou.

V neděli si naše děvčata musela trochu přivstat, protože zápas začínal už v 8.00 hodin.
Utkání bylo hned od úvodního hvizdu velmi vyhecované, domácí však byli v 1. poločase přesnější a tak odcházeli do kabin s vedením 11:7. Nicméně do 2. poločasu jsme vstoupili skvěle a už po 5 minutách svítil na ukazateli stav 11 :11. Drama pokračovalo až do závěru, kde domácí nakonec utrhli vítězství na svoji stranu a zvítězili 17:15.
Naše bojovnice se určitě nemusí za svoje výkony stydět, 4. místo je sice trošku hořké, ale věřím, že děvčata před sebou mají další roky a další výzvy. Mají na čem pracovat, ale hlavně mají na čem stavět, je vytvořená skvělá parta, a věřím, že se další úspěchy dostaví v dalších letech.

Gratulace k titulu letí do Přeštic, které vyhrálo po zajímavém zápase nad Vracovem. Studénka nakonec obsadila 5. a Litvínov 6. místo. V neposlední řadě bychom chtěli poděkovat všem rodičům a fanouškům za podporu přímo v Dobrušce. Sešlo se jich zde opravdu mnoho a při utkáních svůj tým mohutně podporovali.

Závěrem je důležité zmínit, že z našich hráček byla nejlepší brankářkou turnaje vyhlášena Barbora Musilová, dále třetí nejlepší útočnicí a zároveň třetí nejlepší střelkyní turnaje Adéla Netscherová. Nejužitečnější hráčkou našeho družstva byla vyhlášena Justýna Sedláková.