Pozvánka na Dobříšské májové slavnostiRok utekl jako voda a my vás s radostí zveme na tradiční Dobříšské májové slavnosti, které se uskuteční předposlední květnovou sobotu 18. května 2024.

Pilně je pro vás připravujeme a ladíme časový harmonogram.

Program je obsahově i stylově bohatý, proto věříme, že uspokojí většinu návštěvníků této oblíbené akce…
Na hlavním pódiu se opět představí dobříšské školky a školy, sportovní oddíly a několik dobříšských kapel vyznávajících různé hudební styly, jako jsou swing, taneční hudba či rock. Přijedou i zástupci polského partnerského města Wągrowiec (PL) – zpěvačka Emilia Lehmann. Milovníci české písničky jistě nevynechají návštěvu dechovkového pódia na Dukelském náměstí.
Pro nejmenší je připraveno tradiční dětské stanoviště v parčíku v ul. Boženy Němcové. Letos malé i velké pozveme na interaktivní program Divadla eMILLIon, smyslové, dovednostní, motorické hry, chození na chůdách atp. Hry si jistě vyzkouší celá rodina pro srovnání svých dovedností. Odpoledne se zde můžete těšit na oblíbené divadelní představení s loutkovou pohádkou Kocour v botách divadla Buchty a loutky.
Zajímavý kulturní program připravuje tradičně i Římskokatolická farnost Dobříš v kostele Nejsvětější Trojice.
V Husově parčíku nabídnou svou aktivitu pro celou rodinu i dobříšští skauti a spolek Provas. V okolí hlavního pódia se koná „Dobříš tepe jedním srdcem!“ Završení komunitního tanečního projektu, který vznikl ve spojení s umělci ze Senegalu s přímým zapojením veřejnosti. Všichni společně si zatančíme jednotnou choreografii afrického tance Yankadi.

Hudební pecky zahraje navečer mladá středočeská kapela Alfred hrající vlastní písně na pomezí rocku, folku a indie. Vznikla v roce 2022 a už minulý rok se jí podařilo upoutat pozornost svým vystoupením v nedaleké Příbrami v rámci Open Air Léto 23 jako předkapela skupiny Chinaski.

Hlavní hudební hvězdou letošních slavností je originální kapela Banjo Band Ivana Mládka. Oblíbený muzikant, moderátor, bavič, textař, skladatel i komik, který v únoru oslavil již své osmdesáté druhé narozeniny, po boku své legendární skupiny Banjo Band představí instrumentální skladby. Jeho dadaistické a recesistické písničky se staly natolik populární, že si mohl dovolit svůj Banjo Band profesionalizovat a rozjet se s ním tehdy po československých pódiích. Mají švih a vtip, nechybí jim nadhled a oni sami jsou prostě stále zábavní. Některé z písní téměř zlidověly. My máme radost, že se může naživo představit i dobříšskému publiku.

A na závěr programu se připravte na České srdce. Živelná dravost s prvky keltské melodiky. Na to se můžete těšit na koncertu kapely České srdce, která letos oslaví 35 let své existence. Skupina vznikla v roce 1989 a vydala sedm alb a dvě DVD. Mezi mediálně nejznámější písně patří Srdce z Avalonu nebo Bosou nohou žárem. Skupina odehrála také kolem 300 koncertů v zahraničí, převážně ve francouzské Bretani, kde měla pro svoji kombinaci keltské a rockové hudby velký úspěch. Tam také dostala cenu za originalitu na festivalu v Quemper. Dál následovala spolupráce s Alanem Stivellem, jednou z největších legend keltské hudby.

Vítanou součástí slavností je i řada dalších zajímavých doprovodných akcí, které si zaslouží vaši pozornost. Chtěli bychom vás upozornit alespoň na tradiční Divadelní festival ochotnických souborů v kulturním domě (10.–17. května). Pouťové atrakce najdete opět na parkovišti u sportovní haly. Více informací o programu slavností, včetně informací o uzavírkách komunikací, naleznete v příštích DL, na webových a FB stránkách kulturního domu, informačního střediska a města Dobříš.

Těšíme se na vás.

Za organizační štáb slavností
Veronika Guttenbergová, KD Dobříš
Foto: archiv Ivana Mládka
Foto: Karolína ŠejnováPředchozí článekDubnovému programu dobříšského pastoračního centra vévodí koncert konzervatoristů
Další článekKulturní středisko Dobříš představuje program na duben 2024: Koncerty, narozeninový večírek Rádia 1, divadlo, kino a výstavu