Nadační fond Zdeňky Žádníkové pořádá 17. benefiční večer na zámku DobříšV neděli 10. prosince od 17.00 hodin se na zámku Dobříš uskuteční tradiční 17. benefiční večer Nadačního fondu Zdeňky Žádníkové. Tato událost láká každoročně širokou veřejnost díky svému jedinečnému spojení uměleckého programu a dobročinných aktivit. Hlavními hosty letošního večera budou tanečník Kryštof Pallas a vynikající houslový virtuos Jaroslav Svěcený s Czech Accordion Ensemble.

Zakladatelka fondu herečka Zdeňka Žádníková Volencová je známá nejen svým hereckým talentem, ale také svým nezištným přínosem pro české zdravotnictví. Prostřednictvím svého nadačního fondu již osmnáct let zkrášluje oddělení v českých nemocnicích, čímž vlévá život a radost do prostor, kterých se mnozí lidé obávají. Začátek tohoto příběhu sahá do doby, kdy se Zdeňka setkala s výtvarníkem Liborem Škrlíkem, který původně pracoval jako vychovatel v pasťáku. Spolu nyní tvoří malby na stěny, stropy, podlahy a nábytek v nemocnicích po celé republice. Jedním z posledních počinů je 30 metrů dlouhá stěna před dětskou klinikou ve Fakultní nemocnici Motol. Motiv Malého prince s liškou a hvězdami vnesl do nemocničního prostředí trochu radosti a zároveň se stal poctou záchranářům.

„Pracujeme s historií místa a klasickou malbou. Ať už jsou to sochy svatých, historická náměstí, nemocniční budovy nebo kostely,” vysvětluje Zdeňka, „výtvarno vlastně narušuje nemocniční sterilní prostředí v tom nejlepším a pozitivním slova smyslu.” Zdeňka a její nadační fond se spoléhají na podporu jednotlivců a stálých sponzorů.

Benefiční večer na zámku Dobříš bude zahájen vystoupením tanečních týmů Aerobik studia Orel Dobříš.
Vstupenky na akci jsou v prodeji v pokladně zámku Dobříš. Cena vstupenky je 390 Kč, senioři ji mohou pořídit za 350 Kč. Výtěžek z benefičního večera pak půjde ve prospěch nadačního fondu, který se snaží zlepšovat podmínky v českých zdravotnických zařízeních.

Těší se na vás Nadační fond Zdeňky ŽádníkovéPředchozí článekAdvent a Vánoce 2023
Další článekSlavnostní otevření unikátní výstavy betlémů v muzeu města Dobříše