Knihovna: mírumilovné vosy, jazykovědma, Robinson i piknikový bazarMilí čtenáři a návštěvníci knihovny, před prázdninami vám nabídneme ještě několik pěkných programů:

KNIHOMRNĚ START
PO | 3. 6. od 10.00

Pokud je vašemu děťátku něco mezi šesti měsíci a třemi lety, šup s ním k nám do knihovny! V rámci celorepublikového projektu Bookstart pracujeme s devíti skupinami takto malých dětí: jednou měsíčně pro ně chystáme speciální čtyřicetiminutový program s básničkami, písničkami, pohybovými prvky a krátkou pohádkou. Vstup je volný a na prvním setkání obdržíte uvítací balíček s vhodnou knížkou a průkazku na rok zdarma. Nevyhovuje vám tento termín? Ozvěte se nám, nabídneme vám jiný.


VÝTVARNÁ DÍLNA S JÍŤOU: VOSÍ ROJENÍ
PO | 3. 6. od 12 do 17 hodin

Nebojte se, naše vosy jsou krotké a přátelské a rozhodně nikoho nebodají! Vstup volný, materiál zdarma.


MDU: JAZYKOVĚDMA
ČT | 6. 6. od 17.00

foto: Daniel Schulz
Mýty, fakta a zajímavosti o češtině. Jak je to s (ne)psaním čárky před a? Můžeme používat tvary bysem a bysme? Je množné číslo policisti, nebo policisté? Jak často se mění pravidla pravopisu? A jak vznikla pořekadla jako začít od píky, bez ztráty kytičky nebo jádro pudla? Společně vyvrátíme mýty, ujasníme si fakta a vše proložíme zábavnými zajímavostmi o češtině.

Mgr. Markéta Gregorová, Ph.D., vystudovala anglickou literaturu a působí jako korektor a překladatel na volné noze. Můžete ji znát ze sociálních sítí, kde píše o češtině pod přezdívkou @jazykovedma. Vstupné 80 Kč; káva/čaj v ceně.


CHVÍLE PRO POHÁDKU: ROBINSON
ST | 19. 6. od 17.00

Inspirativní kniha Petra Síse vrací zájem dnešních dětí k robinsonství a exotickému dobrudružství, ale v první řadě otvírá témata přátelství a vztahů v dětském společenství. Koneckonců trosečníkem je možné se stát kvůli lodní havárii stejně jako kvůli nemoci či vyloučení z komunity… Doporučujeme zejména pro děti od 4 do 10 let s doprovodem. Vstup volný.


PIKNIKOVÝ KNIŽNÍ BAZAR
ÚT | 25. 6. od 12 do 18 hodin na trávníku před knihovnou

Bazar s knihami všech žánrů a oborů na trávníku před knihovnou! Stovky zajímavých titulů pro děti i dospělé. Šplouchací bazének, pétanque, kuželky, soutěžní hra pro děti, výtvarná dílna, domácí občerstvení. Ve 13, 14, 15, 16 a 17 hodin malé divadélko! Přijďte posedět na dece, nakoupit skvělé čtení za pár korun, či dokonce nabídnout k prodeji vaše vlastní, již nepotřebné knihy. V případě nepříznivého počasí se akce koná uvnitř v knihovně.


E-KNIHY A E-AUDIOKNIHY ZDARMA!

Víte, že čtenáři naší knihovny si mohou měsíčně stáhnout šest elektronických knih a audioknih zdarma? To by se vám na dovolenou zrovna mohlo hodit. Podrobný návod, jak na to, najdete na našem webu, a nemějte obavy – je to snadné.


KNIHOVNA O PRÁZDNINÁCH

Začátkem července bude probíhat výměna koberce v oddělení pro děti. Velmi jsme se snažili tyto práce soustředit na dny, kdy je knihovna uzavřena, přesto bude nutno provoz oddělení pro děti po dva dny omezit pouze na asistovaný režim – výpůjčky bude možno vracet i nové půjčovat, do oddělení však bude mít přístup pouze knihovník. Ten vám z něj ochotně přinese knihy, časopisy, hry či audioknihy dle vašeho přání. Kromě tohoto krátkého omezení platí po celé prázdniny výpůjční doba dle rozpisu níže.


PRÁZDNINOVÁ VÝPŮJČNÍ DOBA

Od pondělí 1. 7. do neděle 1. 9. včetně budou obě oddělení knihovny otevřena takto:
ÚTERÝ 8–18
STŘEDA 8–18
SOBOTA 9–12 (kromě soboty 6. 7. – státní svátek!)
STŘEDA 3. 7., ÚTERÝ 9. 7. + STŘEDA 10. 7.:
Oddělení pro děti otevřeno pouze v asistovaném režimu.


TO JE BAŠTA: KUBAŠTA

Výstava soutěžních prací do konce září
Myslíte, že vyrobit prostorovou knihu je těžké? To tedy je! A přesto si na to troufla spousta dětí, to by člověk ani nevěřil. Ovšem Vojtěch Kubašta inspiroval děti a dospělé i k jiným dílům. Přijďte se podívat, to budete koukat!


MAGIC THE GATHERING

Každé pondělí od 17.00


ÚTERNÍ DESKOHRANÍ

Každé úterý od 17.00


ČEŠTINA PRO CIZINCE

Dvouhodinový kurz zdarma každý pátek od 16.00


VIRTUÁLNÍ REALITA

Zdarma ve výpůjční době oddělení pro děti a mládež – kromě víkendu


Milí čtenáři, na prázdniny si sice ještě chvíli musíme počkat, ale letního času můžeme užívat už teď. Tak si ho užijte a nezapomeňte, že jsme tu pro vás celý týden kromě čtvrtka – a ve všední dny až do šesti do večera.

Romana NovákováPředchozí článekSchool Fest už klepe na dveře Kulturního domu Dobříš
Další článekNoc kostelů 2024