Dobříšské májové slavnosti 2024: Město ožilo hudbou, tancem, divadlem i další zábavouV sobotu 18. května se Dobříš opět proměnila v město plné zábavy. Tradiční májové slavnosti přilákaly do ulic tisíce návštěvníků, kteří si užívali bohatý program rozprostřený po celém městě. Letošní ročník byl výjimečný nejen svým obsahem, ale i atmosférou, která vládla mezi účastníky.

Hudební lahůdky a zábava pro každého
Hlavní pódium hostilo řadu vystoupení, od dobříšských školek a škol až po profesionální hudební skupiny. Program vrcholil energií nabitým vystoupením gymnastiky a aerobiku. Hlavní hudební program pak večer ovládl Banjo Band Ivana Mládka, který se svou kapelou předvedl, že humor a dobrá nálada neznají věkové hranice. Kromě toho si návštěvníci užili i vystoupení středočeské kapely Alfred a oslavy 35 let kapely České srdce.

Program pro děti a rodiny
Dětská stanoviště v Husově parčíku i na hřišti v ulici Boženy Němcové si užívaly hlavně rodiny s dětmi a bylo zde neustále plno. Interaktivní program Divadla eMILLIon, motorické hry a loutková pohádka Kocour v botách zajistily zábavu hlavně pro nejmenší. Skauti a spolek Provas pak připravili aktivity, které si užily celé rodiny.

Kultura a komunita ruku v ruce
Dobříšské májové slavnosti jsou nejen o zábavě, ale i o společenství. Projekt „Dobříš tepe jedním srdcem!“ spojil umělce ze Senegalu s místními obyvateli a vyvrcholil společným tanečním vystoupením na Yankadi.

Hlavní organizátor tradičních Dobříšských májových slavností Marek Hájek, ředitel Kulturního střediska města Dobříš, k letošním slavnostem řekl: „Z letošních slavností mám opravdu radost. Vždycky je to pro nás velký stres a obrovské množství práce. Konečný výsledek tak zásadním způsobem ovlivní vždy počasí, a stejně tak tomu bylo i letos. Já jsem ale opravdu hrdý na to, jak celý náš tým fungoval, jak celé město spolupracovalo na organizaci této největší akce v Dobříši. Vidět, jak si lidé program užívají, a slyšet pak pozitivní reakce na rozmanitý program je pro nás největší odměna. Děkuji všem, kteří přišli a vytvořili s námi nezapomenutelnou atmosféru.“
Dobříšské májové slavnosti jsou dnes již nezbytnou součástí kulturního života města a akcí, na kterou se těší děti i dospělí z celého města i jeho okolí.

„Děkujeme všem účastníkům, všem vystupujícím, ale i stánkařům, provozovatelům atrakcí a dalším organizacím, které se zapojily do letošních májových slavností v Dobříši. Velmi si vážím každého, kdo k nám přijede a zapojí se tak do programu. Užteď se těšíme na další ročník, který pro nás všechny bude opět výzvou,“ dodal k letošním slavnostem v Dobříši starosta města Pavel Svoboda.

Zpracovala DH
Foto: město Dobříš, Kulturní středisko Dobříš, Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, z. s.Předchozí článekNa náměstí Komenského máme nové mlhopítko! Můžete se osvěžit v horkém počasí!
Další článekChceme upravenou Dobříš