Den otevřených dveří pro seniory na zámku DobříšVolný vstup, setkání s ředitelem zámku a starostou města a koncert v Zrcadlovém sále

Zámek Dobříš a město Dobříš zvou všechny seniory z Dobříše ve středu 20. září na den otevřených dveří. Od 10 do 17 hodin budou mít všichni dobříšští senioři volný vstup do francouzského parku i moderních tematických expozic v zámecké oranžérii. Zde se mohou těšit na výstavy o životě a tvorbě Emilie a Zdeňka Milerových, o sochařské tvorbě 18. století, o zámeckém pěstování tropických rostlin a na moderní výstavy o lese a o vodě. Oranžérii zdobí z čelní severní stěny úchvatná iluzivní malba, která je ve svém rozsahu největší ve střední Evropě.

Po prohlédnutí oranžérie a procházce francouzským parkem se od 16 hodin mohou zájemci z řad návštěvníků setkat v zámecké Konírně se starostou města Dobříš Pavlem Svobodou a ředitelem zámku Dobříš Pavlem Krejcárkem.
Od 18 hodin se v romantickém Zrcadlovém sále uskuteční koncert vážné hudby. Těšit se můžete na jedinečné hudební provedení skladeb od známých skladatelů jako A. Vivaldi, J. S. Bach, H. Wieniawski nebo C. Saint-Saëns. Zazní i klavírní polky a etudy B. Martinů. Na klavír zahraje pianista Radoslav Kvapil, na housle Monika Urbanová, na harfu Hedvika Mousa Bacha, na violoncello Zuzana Adorján a na hoboj Jiří Sejkora.
Během dne otevřených dveří bude možný vstup do areálu zámku výhradně z nádvoří zámku.

M. Fialová RozšafnáPředchozí článekKnihovna: hry, Noc literatury, procházky, Týden knihoven a PUB KVÍZ!
Další článekPoděkování ředitelce Jindřišce Kastnerové