Martin Hemr: Těší mě hlavně zájem mládeže  V zimní přestávce jsme požádali předsedu fotbalového oddílu MFK Dobříš o rozhovor.
  Čeho si nejvíce ceníte na skončené sezoně? Byl to postup a dobré výkony našeho prvního mužstva?
  Budete se divit, mě nejvíce těší zájem mládeže z Dobříše a okolí o fotbal. Máme osm mládežnických týmů a vedou si velmi dobře, i když, hlavně v těch mladších kategoriích, jsou výsledky až druhořadé. Ne ve všech kategoriích se nám daří, ale to bývá zapříčiněno často slabšími ročníky. Můžu říct, že tyto týmy, které diriguje šéftrenér Pavel Hasman, hrají fotbal s nadšením a těší se na zápasy. Za zmínku stojí, že ročníky 2004–9 patří k nejlepším na okrese. Máme trenéry, kteří se obětavě o svá mužstva starají. Jen bychom přivítali větší zájem rodičů o práci s těmito kluky.
  Neříkejte, že vás netěší, jak si vede náš první tým v divizi?
  Samozřejmě jsem rád, že mužstvo jako nováček získalo na podzim dvacet bodů a hlavně v úvodu si vedlo velmi dobře. Je trochu škoda, že jsme nezískali o dva až tři body více. To by pak byla větší spokojenost. I tak je velká naděje, že dobříšský tým poprvé v historii bude hrát tuto soutěž více než jednu sezonu. Což je stále náš prvořadý úkol. Za to patří dík hráčům i trenérům Martinu Šrainovi a Jiřímu Rychlíkovi. Nesmím ani zapomenout na diváky, kteří ve velkém počtu navštěvují naše zápasy. Zdá se, že fotbal po letech krize, se opět dostává do většího zájmu obyvatel Dobříšska. A je to opět příklad pro děti a jejich rodiče. Čím lepší výsledky, tím více zájemců o náš tým.
  Když už se ptáte na dospělý fotbal, nesmím zapomenout ani na „béčko“, které se pod vedením Miloše Krátkého a Karla Kadlece stalo podzimním mistrem okresního přeboru. Bylo by dobré, hlavně pro mladé hráče, kdybychom měli své zastoupení i v I.B třídě. K tomu však vede cesta ještě přes třináct jarních utkání.
  Na začátku každého roku se plánuje. Jak vidíte budoucnost stadionu V Lipkách a co byste rádi udělali pro zlepšení prostředí.
  Myslím, že v posledních letech se udělalo v tomto ohledu dost. Například se zlepšilo, i s pomocí města Dobříš, prostředí v klubovně. Je tu nové sociální zařízení pro diváky i hráče. V letošním roce chceme vybudovat v areálu dětské hřiště, aby si malé děti mohly hrát a rodiče v klidu sledovat zápas. Existuje i projekt dalšího hřiště a přístavby k současným kabinám. Je to však hlavně o penězích, avšak věříme, že se nám v dalších letech tato vize splní.
  Co byste na závěr vzkázal divákům?
  Chtěl bych jim hlavně poděkovat za přízeň, kterou nám projevují a věřím, že i v tomto roce, budou spokojeni s výsledky a předvedenou hrou. Všem našim příznivcům, hráčům, trenérů, funkcionářům a sponzorům bych rád popřál mnoho štěstí, zdraví a spokojenosti v novém roce, a to nejen s fotbalem.
  DOBŘÍŠ DO TOHO!

  Děkuji za rozhovor. Radim Weber

  Přípravné zápasy MFK Dobříš na umělé trávě V Lipkách – leden

  Sobota 21. 1. 14.00 Dobříš – Milevsko
  Sobota 28. 1. 14.00 Dobříš – 1. FK Příbram (juniorka)  Předchozí článekSpolečenská kronika – leden 2017
  Další článekVstupte do nového roku s Aerobik studiem Orel Dobříš