Balónky s přáníčky k Ježíškovi byly vypuštěnyBalónky s přáním k Ježíškovi jsme si letos poprvé mohli vypustit i na Dobříši. Dnem, který byl pro tuto akci stanoven, byl pátek 9. prosince 2016. Balónky se však nevypouštěly jen na Dobříši, ale v 380 obcích a městech celé České republiky.

Dějištěm celé akce se stalo parkoviště u radnice, kam se před 14.30 hod. začínaly pomalu scházet nedočkavé děti.

Zpočátku to vypadalo, že balónků máme skutečně hodně a že v tak neobvyklý čas nebude účast zrovna valná.  Situace se však během několika málo minut změnila a plocha parkoviště se k naší spokojenosti začala velmi rychle plnit. Při roznášení se svazky balónků s lístečky ve větru do sebe zamotávaly, ale šikovná děvčata – skautky z oddílu Minnehaha i ostatní roznášející si poradili a vše, co bylo připraveno, se rozdalo. Příjemnou předvánoční atmosféru navodila přítomným reprodukovaná hudba v podobě známých českých vánočních koled. Zdravice z dobříšské radnice se ujala paní místostarostka Mgr. Petra Neubergerová.


Poté chvíle čekání na pokyn k vypuštění balónků zpestřilo premiérové vystoupení dětí z přípravné hudební výchovy ZUŠ Dobříš pod vedením paní učitelky Jany Malé. Děti své první vystoupení bez zaváhání zvládly a byly odměněny potleskem všech přítomných. A co by to bylo za předvánoční setkání, kdyby nebylo nabídnuto také něco dobrého k pohoštění? Horký čaj či káva a vánočka přišla malým i velkým k chuti. Po 15.10 hod. již všichni čekali na pokyn k vypuštění balónků z rádia Impuls, který zazněl z úst oblíbeného herce Václava Vydry. V 15.15 hod. se nad dobříšskou radnicí vznášelo okolo 300 balónků s přáníčky. Celkem bylo letos vypuštěno v ČR 78 535 balónků, i přestože se dosavadní rekord z roku 2014, což bylo 103 738 balónků, nepodařilo překonat, jsme rádi, že tato akce byla pro vás příjemným předvánočním zpestřením a budeme se těšit na další akce, na kterých se s vámi „Dobříšáky“ můžeme v roce 2017 potkat.

Za Zdravé město a MA21

Šárka Krůtová, DiS., koordinátorkaPředchozí článekReakce na článek předsedy KV (Ing. Karel Vítek, CSc., člen KSČM)
Další článekTřídění odpadu v Dobříši