Dobříšské májové slavnosti 2022
Po třech letech se na Dobříš vrací májové slavnosti.
Věříme, že doba covidová je snad již za námi a těší nás, že vás můžeme pozvat na tradiční a oblíbené Dobříšské májové slavnosti, které se uskuteční předposlední květnovou sobotu 21. 5. 2022.
Na hlavním pódiu se opět představí dobříšské školy, sportovní oddíly a několik dobříšských kapel, vyznávající různé hudební styly, jako je swing, taneční hudba či rock. Novinkou letošního ročníku je i další pódium na Dukelském náměstí, kde bude hrát celé odpoledne jihočeská dechovka. Letošní rok přijedou i zástupci partnerských měst z polského Wagrowiece a francouzského Tonnerre. I jim dáme prostor, aby se vám představili v hodinovém kulturním programu.
Nebude chybět ani scéna a sportovní aktivity pro teenagery v Bike a skate parku v Lipkách. O atraktivní program se opět postará parta lidí ze spolku D-Fight. Pro nejmenší je připraven tradiční dětský program v parčíku u bývalého kina. Letos se k nám vrací Divadlo Studna s pohádkou, výtvarnou dílnou a zábavnými hrami. I pouťové atrakce budou, ale pozor, letos se přestěhují z náměstí na parkovišti u sportovní haly. Krásný kulturní program připravila Římskokatolická farnost Dobříš v kostele Nejsv. Trojice. Můžete shlédnout výstavu obrazů Miro Pograna, zaposlouchat se do varhanní hudby nebo absolvovat komentovanou prohlídku kostela… I muzeum rukavic Dobříš v Kopáčkově domě chystá speciální program, v kterém představí divákům typické dobříšské řemeslo – rukavičkářství.
Hlavní hudební hvězdou letošních slavností je špičková kapela Monkey Business se zpěváky Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou. Rockové pecky zahraje i místní parta muzikantů Los Fotros a až do půlnoci bude na pódiu řádit i skvělý brněnský revival band Kanci paní nadlesní. Z vlastní zkušenosti vím, že umí roztančit celé náměstí, tak snad se jim to podaří i u nás.
Vítanou součástí slavností je i řada dalších zajímavých doprovodných akcí, které si zaslouží vaší pozornost. Chtěli bychom vás upozornit alespoň na týdenní Divadelní festival ochotnických souborů v kulturním domě (13.–20. 5.) a na hasičskou soutěž, která se koná v neděli 22. 5. na Větrníku.
Vážení spoluobčané,
čísla covidové nákazy letí v posledních týdnech prudce nahoru. V Evropě, v České republice i v našem městě. Při jarní vlně jsme v Dobříši měli celkem 3 potvrzené případy. Nyní, v druhé půlce října, již počet infikovaných šplhá k druhé stovce. Každý z nás pravděpodobně už zná, nebo brzy bude znát někoho, kdo je covid pozitivní. S rostoucí nákazou se celá země více uzavírá, omezuje se provozní doba úřadů i restaurací, zavřené jsou školy, ruší se společenské i sportovní akce. Na jaře jsme infekci společně zvládli. Věřím, že společnými silami to zvládneme i nyní.
Prosím Vás všechny o vstřícnost a pochopení a děkuji Vám všem, kteří se snažíte denně uchovat co nejběžnější provoz našeho města. Epidemie působí komplikace všem: dětem, rodičům, učitelům, pracovníkům obchodů i restaurací, řidičům, úředníkům…, ale především lékařům, zdravotníkům, hasičům, policistům. Mysleme nejen na sebe, ale i na ostatní kolem nás. Přispět snížit riziko nákazy můžeme skutečně každý především důsledným nošením roušky, častým mytím rukou, omezením osobních kontaktů. Nic lepšího v tuto chvíli neumíme. Omezené obchody a služby potřebují náš zájem dnes více než kdy jindy. Podpořme místní obchody a restaurace.
Už nyní můžeme přemýšlet, kde a jak pomůže každý z nás, pokud se situace ještě zhorší. Využijme čas, který nám covid neplánovaně přeuspořádal, k zamyšlení. Jistě najdeme věci, které jsme už dlouho chtěli udělat jinak, které jsme odkládali, do kterých se nám nechtělo. Omezení kontaktů nejvíce dopadá na starší spoluobčany a děti. Zatelefonujte svým blízkým i vzdálenějším příbuzným. Určitě budou mít radost. Nyní je prostor spřádat plány do budoucna a chystat opatření, protože pokud se ani z téhle vlny nepoučíme, přijde nějaká další.
Přeji Vám všem pevné zdraví. Společně to zvládneme.
Pavel Svoboda, starosta
Masarykovo sanatorium Dobříš: hledáme brigádníky
Aktualizováno 27. 10. 2020:
Milí přátelé, s ohledem na neočekávanou vlnu solidarity se situací v našem zařízení Vám musíme s radostí oznámit, že kapacita brigádnických míst je aktuálně plně obsazena. V případě naléhavosti Vás znovu poprosíme o pomoc na tomto místě.
Moc moc moc děkujeme!!!!
Tým Masarykova sanatoria Dobříš
Hledáme brigádníky pro naše zdravotnické zařízení, kteří se budou chtít podílet na zajištění provozu, zejména technickou podporou našim zdravotníkům v současné krizové době.
Náplň práce:
- podpora zdravotnického personálu – např. rozvoz jídel z kuchyně na oddělení
- pochůzky dle potřeby
- úklid společných prostor
- pomoc v kuchyni
- pomoc v prádelně
- atp.
Na tuto pozici jsou běžně poskytované příslušné ochranné pomůcky jako jsou respirátory FFP2. Brigádník nepřichází do přímého kontaktu s pacienty. Konkrétní druh práce záleží na dohodě.
Vhodné i pro studenty!
Nabízíme:
- krátkodobá i dlouhodobá spolupráce
- časová flexibilita
Očekáváme:
- odpovědné, spolehlivé a slušné chování
- chuť pracovat a pomáhat v této těžké době
V případě vašeho zájmu nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem:
telefon: 318 541 253
e-mail: info@medi-help.cz
Dobříšské listy – listopad 2024
Kompletní podobu tištěných Dobříšských listů si můžete v elektronické podobě přečíst zde:
» listopad 2024
Vznik, zánik a průnik
SLOVO STAROSTY
Máme za sebou oslavy výročí vzniku republiky na konci října. Letos se konaly poprvé i s přispěním Muzea města Dobříše, které zahájilo svoji činnost před rokem. V prostoru před radnicí si můžete až do 29. listopadu prohlédnout, co se pracovníkům muzea podařilo shromáždit za zajímavosti z dění na Dobříši v době první republiky. Na tyto slavné dny navazují z kraje listopadu Dušičky, kdy si připomínáme naše blízké či vzdálené zemřelé. A krátce na to je v kalendáři 17. listopad, Den boje za svobodu a demokracii. V nedávných volbách do zastupitelstva Středočeského kraje jsme si mohli vyzkoušet, jak svědomitě s nabytou svobodou zacházíme. Z celkem 6 478 oprávněných voličů na Dobříši přišlo vhodit svůj hlas pouhých 36,29 %. To je jen o kousek lepší účast než celorepublikový průměr 32,91 %. Tedy 4 299 obyvatel našeho města místo rozhodnutí o podobě Středočeského kraje na další čtyři roky vyplnilo čas voleb nějakou jinou aktivitou. Vyvstává tedy otázka, jak moc si demokracie vážíme, jak moc pokládáme právo rozhodovat o veřejných záležitostech za důležité. Jak moc jsme ochotni věnovat svůj čas rozhodnutí a volbě na úkor něčeho jiného? Možná je nízká účast ve volbách způsobena tím, že obyvatelé politikům nevěří. Nebo se vám nelíbí, jak jsou předvolební debaty vyhrocené. Vždyť při házení bláta a „spravedlivém“ vracení úderů se nakonec zamažou všichni. Jenže nepřijdou jiní, dokonalejší politici, stejně jako nepřijdou jiní, odpovědnější občané. Co ale může pomoci, je více spolu mluvit, poslouchat i odlišný názor a hledat místa průniků společných zájmů. Demokracie není vláda těch nahoře, na kraji či kdekoli jinde. Je to vláda nás všech. Je to naše společné spravování našeho města, našeho kraje i našeho státu.
Jak moc jsme ochotni věnovat svůj čas rozhodnutí a volbě
na úkor něčeho jiného?
S úctou váš zaměstnanec Pavel Svoboda, starosta
Bobcat ve spolupráci s městem Dobříš pomáhá
I v letošním roce se zaměstnanci společnosti Doosan Bobcat po celém světě věnovali dobrovolnické činnosti ve svých komunitách.
V Dobříši má tato společnost centrálu a hlavní výrobní závod, kde se odehrává zhruba polovina všech aktivit z regionu EMEA (Evropa, Blízký východ a Afrika). Letos, jen v rámci komunitního dne Doosan Bobcat, 236 dobrovolníků odpracovalo 472 hodin přímo na Dobříši, a to jak revitalizací městské zeleně, tak budováním komunitní zahrady v kampusu společnosti.
„Naši zaměstnanci po celém světě dobrovolně věnují svůj čas a schopnosti, aby pozitivně ovlivňovali komunity, ve kterých žijeme a pracujeme,“ říká Scott Park, CEO a místopředseda představenstva společnosti Doosan Bobcat. „Dbáme na to, aby naši zaměstnanci měli při dobrovolnictví podporu, protože změna světa k lepšímu začíná v bezprostředním okolí našeho domova.“
Bobcat pomáhá rozvoji místní biodiverzity
Zaměstnanci Doosan Bobcat pomáhali rozvíjet biodiverzitu v areálu v Dobříši. Za pomoci strojů Bobcat vysadili ovocné keře, lísky, založili vyvýšené bylinkové záhony a kompostovací stanici, a v neposlední řadě rozmístili v areálu různé druhy ptačích budek a hmyzích hotelů. Do budoucna plánuje firma rozšiřovat tento typ aktivit, tak aby se areál stal skutečnou biodiverzní oázou s bující flórou i faunou.
Stroje Bobcat využili pracovníci Doosan Bobcat i ve městě – smykový nakladač s tlakovou myčkou čistil ulice po pletí záhonů a výsadbě. Další zaměstnanci se věnovali revitalizaci místního sportoviště, obnově pomníku na hřbitově či péči o volnočasový areál Antivandal na Větrníku. Samozřejmou součástí pomoci městu byl, kromě sázení, pletí a mulčování, také sběr odpadků.
„Dobrovolníci z Doosan Bobcat na Dobříši udělali spoustu dobré práce. Na osmi stanovištích pleli, sázeli, mulčovali, okopávali a uklízeli veřejná prostranství. Bez ohledu na dešťové přeháňky všichni pracovali s velkým nasazením. Velmi děkuji za tuto pomoc, díky které je město opět o kousek krásnější,“ ocenil snahu společnosti starosta města Dobříš Pavel Svoboda.
Pomoc místním komunitám, kde firma působí, i oblastem, které utrpěly vinou nějakého druhu katastrofy, je jednou z priorit sociální udržitelnosti společnosti. Prostřednictvím Komunitních dnů Doosan Bobcat společnost každoročně vyzývá své zaměstnance, aby se zapojili do aktivit firmy směřujících do oblasti ochrany životního prostředí, podpory sociální odpovědnosti, a podpořili tak zodpovědné a udržitelné směřování firmy. Společnost Doosan Bobcat má dlouholetou tradici podpory svých zaměstnanců, kteří přispívají ke změnám ve svých komunitách prostřednictvím dobrovolnické činnosti, jako je práce ve výborech neziskových organizací a dalších komunitních organizací.
Pavel Svoboda, PR Consultant,
Central & Eastern Europe
Vedení města Dobříš začíná plánovat výstavbu zcela nové budovy s policejní stanicí
Městská rada v Dobříši učinila klíčové rozhodnutí vedoucí k zajištění fungování zdejšího policejního obvodního oddělení pro město Dobříš, a potažmo pro celý region. Výsledkem by měla být přestavba budovy čp. 66 v ulici 28. října.
Stav městské budovy čp. 66, ve které se v současné době již několik desítek let nachází zázemí Policie České republiky, obvodního oddělení Dobříš, a celkem osm malometrážních městských bytů, je již několik let ve velmi špatném až dezolátním stavu. Budova vykazuje závažné technické a infrastrukturální nedostatky. Ty pak významným způsobem omezují působení a řádný provoz Policie ČR. Z důvodu velmi špatného, nevyhovujícího a ohrožujícího stavu budovy a jejího infrastrukturálního vybavení byly v letošním roce v tomto objektu ukončeny nájemní smlouvy u všech bytů. Po zvážení dostupných, hospodárných a efektivních možností bylo nezbytné učinit rozhodnutí o budoucím využití budovy. Tento objekt v dalších letech dozná nemalých změn, budova se má do roku 2026 proměnit ve zcela nový a moderní objekt, v němž bude mimo jiné ponecháno sídlo Policie ČR.
Pro město Dobříš bylo a je prioritou zachování působnosti Policie ČR
Řešení situace spojené se špatným technickým stavem městské budovy staré bezmála 50 let (postavené v roce 1975) zahrnuje celou řadu dílčích kroků, které je nutné v posloupné a pečlivé návaznosti řešit. Místostarosta Tomáš Vokurka k této situaci řekl: „Objekt v ulici 28. října je od začátku jednou z našich priorit, protože stav budovy již neumožňuje její využívání, a hlavně efektivní fungování policie. Bohužel objekt je již v tak špatném stavu, že rekonstrukce, kterou by musela budova projít, se nám absolutně nemůže vyplatit. Rozhodli jsme se proto i po mnoha jednáních se zástupci Policie ČR najít takové řešení, které v první řadě zachová fungování státní policie v našem městě.“
S ohledem na stav budovy bylo nejprve nutné vyřešit otázku zachování obvodního oddělení Policie ČR v našem městě. To je pro vedení města zásadní a znamenalo to najít policistům odpovídající prostory, ve kterých by mohli po nezbytně nutnou dobu potřebnou k přestavbě bez problémů fungovat. Zástupcům města v úzké spolupráci s Policií ČR se nakonec po několika měsících podařilo vyjednat velmi vstřícné podmínky se společností Mellivora vlastnící areál bývalých rukavičkářských závodů. Zde budou podle vyjádření místostarosty po odsouhlasení městskou radou zahájeny nezbytné stavební práce pro zajištění technicky řádného a legislativně správného fungování Policie ČR, tak aby zde mohlo oddělení po dobu výstavby nové služebny plně fungovat.
Ředitel územního odboru Police ČR v Příbrami plk. Mgr. Roman Jakš uvedl: „Fungování našeho oddělení v Dobříši je velmi důležité pro zajištění výkonu dohledu nejen nad ORP Dobříš. Prostory, které mnoho let využíváme, jsou pro nás již v mnoha ohledech nevyhovující, a proto jsme se obrátili na vedení města a společně s nimi začali situaci řešit. Současné vedení města k celé věci přistoupilo opravdu velmi zodpovědně a velmi iniciativně. Jen díky tomu se nakonec podařilo v mnoha ohledech velmi složitá jednání posunout a nakonec stanovit plán, jehož cílem je zajištění fungování policistů a následná výstavba nové budovy s novou policejní služebnou.“
Architektonický návrh novostavby s novou policejní stanicí zlepší mimo jiné také veřejný prostor ulice 28. října
Architektonický návrh nové stanice zohledňuje nejen potřeby policistů, ale i širší požadavky města. Nový dvoupodlažní objekt nabídne moderně vybavené kanceláře, funkční monitorovací systém, dispečink a speciální prostory pro zadržení výtržníků. Důraz byl kladen na bezbariérový přístup a dostatek parkovacích míst. Součástí projektu jsou také tři bytové jednotky a revitalizace přilehlých veřejných prostor, zeleň a odpočinkové zóny. Architekti navrhli budovu tak, aby respektovala okolní zástavbu, zapadla do kontextu městského prostoru a měla i dostatečný volný venkovní prostor.
Výstavba nové policejní stanice bude mít přímý dopad na bezpečnost a dostupnost policejních služeb v Dobříši. Policie ČR bude mít k dispozici moderní zázemí, které umožní efektivnější reakce na krizové situace a lepší koordinaci. „Jsme rádi, že konečně dojde k realizaci této důležité stavby, která je dlouhodobě potřebná. Pro naše policisty to znamená lepší pracovní podmínky, které se bezpochyby promítnou i do kvality poskytovaných služeb,“ uvedl plukovník Jakš.
Vedení města nechce práce zejména kvůli efektivnosti nijak prodlužovat. Rada města v říjnu schválila smlouvu o dílo, jejímž předmětem je rekonstrukce budovy č. 17 v areálu bývalých Rukavičkářských závodů. Poté budou řešena další nezbytná opatření pro přestavbu budovy do nového městského objektu.
„Zachovat v centru našeho města služebnu Policie ČR je pro bezpečí ve městě a okolí zcela zásadní. Jsem opravdu velmi rád, že se nám daří tuto situaci řešit, a věřím, že díky vstřícnosti všech zúčastněných půjde vše podle plánu. Nová budova nebude pouze zajímavým moderním objektem, ale především funkčním a technologicky vyspělým zázemím pro bezpečnost našich občanů,“ dodal starosta Pavel Svoboda, který chce společně se svými kolegy vše realizovat do konce roku 2026.
Zpracovala DH
Veřejné projednání strategických dokumentů města
Ve středu 9. října proběhlo veřejné projednání tří strategických dokumentů města. V rámci programu rozvoje města na roky 2021–2028 bylo představeno plnění akčního plánu za letošní rok a návrh projektů k realizaci na rok 2025. Na debatu navázal program rozvoje sportu na roky 2021–2024. Třetím projednaným dokumentem byla koncepce rodinné politiky. Dalšími kroky bude dopracování těchto dokumentů a jejich předložení ke schválení radě města. Akční plán na rok 2025 a v něm obsažené projekty jsou také podkladem pro sestavení rozpočtu města na příští rok, o kterém bude rozhodovat zastupitelstvo v prosinci.
Příchozí veřejnost se do debaty aktivně zapojila, za což všem zúčastněným děkujeme.
Videozáznam zde: https://www.youtube.com/watch?v=p-cE0OeznnY
Podkladové dokumenty naleznete zde: https://shorturl.at/wDLlb.
Pavel Svoboda, Tomáš Vokurka
a Jindřiška Romba
Posouváme se vpřed a blížíme se ke konci – Střednědobý plán sociálních a návazných služeb ORP Dobříš na období 2025–2027
Ve čtvrtek 3. října jsme se naposledy sešli s pracovními skupinami nad tvorbou střednědobého plánu sociálních a návazných služeb ORP Dobříš na období 2025–2027 (dále jen „plán“). Tohoto setkání se mohla účastnit veřejnost zapojená nejen v rámci pracovních skupin, ale také starostové okolních obcí. Plán, který v rámci města Dobříše, konkrétně sociálního odboru společně tvoříme, je klíčovým dokumentem pro zajištění dostupnosti a kvality sociálních a dalších služeb v našem regionu pro ty, kteří je nejvíce potřebují.
V plánu sledujeme demografická data, poznatky z praxe řady odborníků, ale i veřejnosti. Věnujeme se potřebám seniorů a dalších skupin lidí, jejichž počet dle demografické křivky může narůstat. Soustředíme se také na rodiny s dětmi a osoby s různým zdravotním i sociálním znevýhodněním. Mapujeme dostupnost a kvalitu sociálních a návazných služeb, které mohou pomoci jednotlivým cílovým skupinám. Jedná se například o služby, jako jsou domovy pro seniory, azylové domy, odlehčovací služby, denní stacionáře, chráněná bydlení, podpora samostatného bydlení, osobní asistence, pečovatelské služby, nízkoprahové služby pro děti a mládež, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, sociální rehabilitace, domácí zdravotní péče, terénní programy, různé druhy poradenství a mnohé další.
Na našem posledním říjnovém setkání jsme se detailně věnovali SWOT analýze a stanovili cíle a opatření, které povedou k posílení efektivity a citlivosti sociálních a návazných služeb. Sociální oblast je nesmírně důležitá. Dokáže identifikovat bublající problémy a hledat cesty k jejich řešení. Efektivní a provázaný vývoj sociální oblasti může mít preventivní účinky a může minimalizovat potřebu nákladných opatření.
Komunitní plán, na kterém pracujeme, není pouze strategickým dokumentem, ale slouží jako nástroj pro zajištění kvalitních sociálních služeb pro naše město a okolní obce. Děkujeme všem, kteří se podílejí na jeho tvorbě.
Jindřiška Romba, místostarostka,
a Jana Šídová, vedoucí sociálního odboru MěÚ Dobříš
Budoucnost cyklodopravy na Dobříši
V průběhu podzimu jste si mohli všimnout nových nakreslených čar na dobříšských ulicích a chodnících. Na facebooku prakticky každá nová svislá či vodorovná značka vzbudí komentáře pozorných obyvatel našeho města. Dovolte mi zde vysvětlit, jaký je vlastně celkový záměr těchto „drobných“ změn.
Podobně jako jiná moderní města v republice či Evropě se snažíme dopravu přizpůsobovat potřebám obyvatel a moderním trendům. Všichni, nebo alespoň většina z nás, chceme žít v městě plném zeleně, v městě, kde se lze dobře pohybovat jak autem, tak veřejnou dopravou, tak i pešky, na kole či koloběžce. Všechny způsoby dopravy mají své opodstatnění a nejvhodnější je kombinovat je podle potřeby. Někdy se více hodí vyrazit autem, někdy třeba na kole a někdy autobusem. V dobrém městě je vhodná dopravní infrastruktura pro všechny. Pro auta stavíme a opravujeme každý rok ulice, letos se dočká velké opravy i parkoviště na Větrníku. Pro chodce podobně každý rok upravujeme chodníky, letos třeba v Hostomické, Rukavičkářské či U Pivovaru. Dlouhodobě však ve městě máme málo vhodné podmínky pro pohyb na kolech a koloběžkách. Přitom cyklodoprava je pro město naší velikosti vhodným doplňkem ostatních dopravních možností. Hlavní stavbou letošního roku v této oblasti je přístřešek pro 120 kol v blízkosti školního areálu. Na umístění i velikosti se shodli ředitelé obou základních škol i gymnázia již před dvěma roky. Potřeba bezpečného místa na odložení kol vzešla i z ankety mezi více jak 300 školáky a studenty, která proběhla loni. Přístřešek by měl být dokončen do konce roku. Policií je již odsouhlasena úprava provozu na chodníku v ulici Školní, kde bude v dohledné době legalizován pohyb i na kolech. V místě, kde je chodník široky, se již dnes pohybují často společně chodci i cyklisté, nyní to bude oficiálně povolený a vyznačený režim.
Před rokem jsme při veřejné debatě na téma doprava představili plánované trasy, kudy by mohly do školy co nejbezpečněji jezdit děti na kolech z Větrníku. Na cestě je několik úzkých míst, jedním z nich je hráz rybníku Papež. S dopravními specialisty i veřejností jsme diskutovali, kudy cyklisty vést. Z důvodu bezpečnosti jsme se rozhodli vést cestu v této části po chodníku, kde se společně budou pohybovat cyklisté i chodci. Takto to vyprojektoval dopravní inženýr a schválila Policie ČR. Značení tak navazuje u pivovaru na jízdní pruhy pro cyklisty v ulici Rukavičkářská. Přitom v místech, kde se cyklisté pohybují po silnici po vyznačeném pruhu, nemají žádnou absolutní přednost před auty, podobně jako nemají v tomto místě absolutní přednost auta před cyklisty. Stále je to o vzájemném respektu. Auta a cyklisté zde musí dodržovat pravidla silničního provozu platná pro jízdu v pruzích.
Značení bude v dalších letech pokračovat v ulici Příkopy a 28. října tak, aby po dokončení byla vyznačena celá cesta pro cesty do škol na kolech. Míst, která chceme upravit pro snazší pohyb cyklistů, je v našem městě více. Podle zkušeností z jiných měst s rozvojem infrastruktury pro cyklisty postupně přibývá i těch, kdo vyrazí na kolech. Budeme je tedy více potkávat. Buďme k sobě prosím ohleduplní.
Pavel Svoboda, starosta
Krajské volby ve znamení Dobříšáků – výsledek
Hned tři dobříšští zastupitelé se stali i členy Zastupitelstva Středočeského kraje! Jen několik set z tří set padesáti tisíc hlasů rozhodlo o tom, že bylo možné obejít vítěze voleb hnutí ANO s lídrem, dobříšským zastupitelem Tomášem Helebrantem, které v kraji volilo přes 33 % voličů. A na Dobříši ještě o 3 % více! Zisk 25 mandátů ANO v 65členném zastupitelstvu byl nečekaný. Stejně tak jako neúspěch členů ODS, kterých se dostalo do zastupitelstva jen 9. Mezi nimi proklouznul i místostarosta Tomáš Vokurka, k čemuž mu blahopřejeme, a věříme, že bude na kraji „kopat“ také za Dobříš, ne jako v minulém volebním období. Úspěšná byla i místostarostka Jindřiška Romba za hnutí STAN, které rovněž blahopřejeme ke zvolení.
ANO po volbách usilovalo hlavně o vznik stabilní většiny ve vedení kraje. Stabilita a funkčnost, ne funkce, to je, o co nám jde. Proto jsme byli ochotní jednat i o pozici pro pana Skopečka ze SPOLU. Pro něj by to nebylo nic nového. Je členem koalice s ANO v Hořovicích a společně sedí v radě a společně posunují město dopředu. Hořovice sice mají o dva tisíce obyvatel méně než Dobříš, ale ve vedení města se jim střídají vizionáři. A výsledek: dnes mají sportovní halu (u nás plánuje radnice další tělocvičnu), dva plavecké bazény (když jsme přišli před 6 lety s projektem bazénu pro školy, „odpovědní hospodáři“ na radnici se nám jen vysmívali, takže dobříšské a okolní školy dnes dojíždějí kam? No do Hořovic nebo do chátrajícího bazénu v Příbrami). Mají aquapark (u nás máme převlékárny u Papeže), krytý zimní stadion (u nás se „ušetřilo“ na betonových patkách, aby se budoucí zastřešení co nejvíce prodražilo), společenský dům (u nás „knihovna“ za 140 milionů, kterou svět neviděl, ale peníze na ni se pomalu utrácejí), nemocnici, saunu atd. V Hořovicích vůbec nevadí, že v radě společně sedí místní patrioti, člen ANO, vysoce postavený ODSák a bývalý poslanec za KSČM. Jde jim jen o město. Proto nás mrzí, že se pan Skopeček, pod tlakem vedení ODS a STAN, zalekl a nepřistoupil na spolupráci. ANO ale bude silná opozice, která bude hájit nejen zájmy svých voličů, ale všech Středočechů.
Na závěr velmi děkujeme všem 880 voličům, kteří přišli k volbám a dali svůj hlas hnutí ANO. Přivítáme, když se aspoň někteří z nich či další ozvou a přijdou si popovídat na některé naše setkání. Máte možnost zapojit se do dění na Dobříši, říci, co se vám líbí, co vás štve, co by se mělo změnit. Komunální volby jsou sice daleko, ale už teď si musíme ujasňovat, s jakými vizemi do nich půjdeme, a hledat ty, kteří se nebojí ideologického nálepkování a chtějí pro naše město něco udělat. Oslovte některého z našich zastupitelů nebo nám napište na mo.dobris@anobudelip.cz a přijďte si někdy popovídat.
Tomáš Helebrant, Markéta Čermáková,
Jan Procházka, Martin Čermák, Eva Burešová
a Jiří Bláha, zastupitelé za ANO 2011
Městský úřad Dobříš prodlužuje termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení na referenta stavebního úřadu
Městský úřad Dobříš oznamuje prodloužení termínu pro podávání přihlášek do výběrového řízení na pozici referenta/referentky stavebního úřadu. Lhůta pro podání přihlášek byla prodloužena do 11. listopadu 2024 do 13.00 hod.
Pozice referenta stavebního úřadu nabízí stabilní zaměstnání na dobu neurčitou, přičemž platové ohodnocení se odvíjí od dosaženého vzdělání, praxe a odborných zkoušek.
Základní platová třída se pohybuje mezi úrovněmi 9 až 11, což v praxi znamená mzdu v rozmezí 21 710 Kč až 37 170 Kč měsíčně. K těmto částkám je navíc možné přičíst osobní ohodnocení až do výše 40 % platové třídy po úspěšném ukončení zkušební doby. Nástup na pozici je možný od 1. prosince 2024 nebo dle dohody.
Výběrové řízení je otevřené pro občany České republiky nebo cizí státní občany s trvalým pobytem v ČR, kteří splňují zákonné požadavky na bezúhonnost a plnou svéprávnost. Uchazeči musí také prokázat kvalifikaci v oborech architektura, stavebnictví, právo nebo mít příslušnou odbornou praxi. Důležitými předpoklady jsou orientace v českých stavebních předpisech, schopnost samostatného rozhodování i práce v týmu, a ochota dále se vzdělávat. Významnou výhodou je také zkouška zvláštní odborné způsobilosti a praxe ve státní správě či samosprávě.
Podmínkou pro zařazení do výběrového řízení je doručení kompletní přihlášky s požadovanými dokumenty nejpozději do 11. listopadu 2024 do 13.00. Přihlášku lze podat poštou na adresu Městského úřadu Dobříš nebo elektronicky prostřednictvím e-podatelny. Vybraní uchazeči budou následně pozváni k ústnímu pohovoru.
Pro více informací o výběrovém řízení je k dispozici Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí, na
e-mailu: harmanova@mestodobris.cz nebo na telefonním čísle 318 533 380.
Zpracovala DH