Sportovní Gymnastika Dobříš: Dobříšský TeamGym v akrobacii a trampolíně

V sobotu 1. června proběhl již 7. ročník Dobříšského TeamGymu v akrobacii a na trampolíně, který se konal pod záštitou města Dobříš a v rámci celosvětové akce MOVE Week. Zúčastnilo se ho 354 gymnastů a gymnastek z 18 sportovních klubů, což ilustruje organizační náročnost závodu. Děti ve věku 5 až 16 let soutěžily ve dvou disciplínách – trampolína a akrobacie, rozděleny do pěti kategorií. Závod začal v 8.00 a skončil v 17.45. Naši závodníci se umístili velmi dobře, v kategorii pro nejmladší naše družstvo zvítězilo a ostatní družstva obsadila pátá místa.

Za klub si dovoluji velmi poděkovat: pánům Jarolímkům, kteří přivezli z Prahy nafukovací dráhu pro akrobacii. Zaměstnancům z firmy
    Dokas Dobříš v čele s Jirkou Pecharem za pomoc při převozu nářadí do haly a zpět, a zaměstnankyni haly p. Chýlové za vstřícnost před, při a po závodě. Sokolu Dobříš za zapůjčení další trampolíny, městské knihovně za zapůjčení stolů a židlí. A všem našim rodičům, kteří pomáhali v pátek při přípravě závodiště, v sobotu po celý den při organizaci závodu a úklidu závodiště. Chlapcům u trampolín. Trenérům za přípravu dětí a za přípravu celého závodu.

Týnecké tandemy
    Poslední závod naší nabité a úspěšné gymnastické sezóny v tomto školním roce byl 21. ročník Týneckých tandemů, který se konal v sobotu 15. června a zúčastnilo se ho 200 závodnic a závodníků z 11 měst ČR. Jedná se o netradiční soutěž pro páry všech věkových kategorií. Pro větší jsou disciplínami prostná a kladina/kruhy, menší tohle náčiní vymění za jednodušší lavičku. Tradiční závod na zakončení sezóny je především o přesnosti cviků, souhře páru a radosti z pohybu.
    Naše nejúspěšnější dvojice ve Zlatých tandemech: dospělý a dítě Barbora Lišková s mamkou – 1. místo, Aneta Pecková s bratrancem – 3. místo; dorostenky Hana Hošková, Karolína Plasová – 2. místo; mladší žákyně Scarlet Gallego Slezáková, Eliška Strnadová – 3. místo.

Na konci sezóny jsme se také zúčastnili republikového finále ve sportovní gymnastice, kde naše družstva a jednotlivci získali několik medailí.
    Ostatní výsledky našich tandemů a další informace o výsledcích z republikového finále ve sportovní gymnastice za rok 2024 najdete na našich webových stránkách.

Přejeme všem dětem a mládeži slunečné prázdniny s novými kamarády, plno zážitků společně s rodiči na jejich zasloužených dovolených. O prázdninách pořádáme dva příměstské tábory s gymnastikou a jinými sporty, na své si přijdou i umělci. Soustředění pro závodní složky. A v září vás rádi přivítáme v našem klubu. Chystáme pro vás kurzy od přípravky až po dospělé a Fit senior. Určitě se zájemci můžou zapojit do nového kurzu akrobatické gymnastiky. Bližší informace k jednotlivým chystaným kurzům najdete během prázdnin na našich stránkách.