Komunální volby 2018 – jak se rozhodnout, koho mám volit?

Vážení občané města Dobříše, čtyři roky utekly jako voda a opět stojíme před otázkou, komu dát svůj hlas v komunálních volbách.

Všechny politické strany, hnutí, nezávislé iniciativy budou předkládat své programy a vize. Všichni budou vehementně říkat, že chtějí pracovat pro Dobříš.

Měli bychom se však hlavně podívat na to, kdo jednotlivé strany, seskupení i různé iniciativy reprezentuje. Aby nešlo o účelová, či třeba názorově nesourodá seskupení lidí.

Měli bychom naopak hledat stabilitu a jistotu u toho, kdo nejenže něco deklaruje, ale víme, že se to také bude snažit splnit. To i lokálně představují spíše strany a skupiny lidí, které spolu dlouhodobě spolupracují, které mají známé a nikoliv rychle proměnlivé názory a postoje k veřejnému dění.

A také se řídí demokracií i uvnitř svojí strany či hnutí. Mají vnitřní samočisticí procesy, kde přední kandidáti musí obhajovat a vysvětlovat svá rozhodnutí před stálou základnou svých členů, a kde probíhá otevřená diskuse o dalších krocích a rozhodnutích.

Musíme se zamyslet před tím, než vhodíme svůj hlas do volební urny, zda kandidáti na předních pozicích svých kandidátek jsou důvěryhodní, jakou mají minulost, a jak jsou pevní ve svých názorech.

Podpořme takovou kandidátku, která nabízí konkrétní, reálný a splnitelný program, je reprezentována důvěryhodnými, spolehlivými a čestnými lidmi, kteří zvolením nebudou vytvářet žádnou záminku ke střetu zájmů a u kterých je velký předpoklad, že svá rozhodnutí budou skutečně uplatňovat ve prospěch obyvatel našeho města, ve prospěch Dobříše.

Mgr. Jaroslav Melša, zastupitel města Dobříše za ODS

Reklama

Předchozí článekProgram zápasů MFK Dobříš – srpen
Další článekZábavné odpoledne se složkami IZS