ročník Dobříšského čtyřboje dvojic se uskutečnil 21. ledna v sokolovně v Dobříši

Závodu se zúčastnilo 119 dívek z 8 gymnastických klubů, kromě Gymnastiky Dobříš to byl Elánsport Beroun, TJ Týnec nad Sázavou, TJ Sokol Senohraby, KG Bělá pod Bezdězem, Gymnastika Říčany, TJ Chomutov a TJ Sokol Benátky nad Jizerou. Závodilo se v klasickém gymnastickém čtyřboji na přeskoku, hrazdě, kladině a v akrobacii. Závod probíhal od 9 až do 16 hod. v pěti sledech dle jednotlivých kategorií. Začínaly mladší žákyně 2, kde se vítězkami stala děvčata z Elánsportu Beroun, 2. místo obsadily domácí závodnice Eliška Strnadová a Jana Čechová. V kategorii mladší žákyně 1 zvítězily závodnice Gymnastiky Dobříš Scarlet Gallego Slezáková s Anetou Peckovou. 11. místo obsadila dvojice Anna Lišková, Magdaléna Petáková. V nejmladších kategoriích dominovaly dívky z Gymnastiky Říčany, z našich dívek se nejlépe umístily v roč. 2017: 4. Viktorie Svobodová, 11. Matilda Turpin, 12. Ema Šimonovská, 13. Karolína Kotěšovská a v roč. 2016: 8. Elena Sedláková, 12. Natálie Tomanová, 15. Barbora Lišková. Odpoledne nastoupily k závodu starší kategorie. Mezi staršími žákyněmi 3 (5.–6. třída) vyhrála děvčata z Berouna.

Domácí závodnice obsadily 2. místo (Marie Carbochová, Kateřina Tománková), 3. místo (Terezie Guttenbergová, Helena Sochorová), 4. místo (Veronika Kropáčková, Markéta Baudisová) a 10. místo (Nikol Michelová, Isabela Nerglová). I v kategorii starších žákyň 4 (7.–9. tř.) se našim gymnastkám vedlo také výborně. Zlatou medaili si sice odvezly dívky do Říčan, ale stříbro zůstalo na Dobříši zásluhou Hany Hoškové a Karolíny Plasové a bronz také díky Karolíně Vávrové a Sabině Mandové, 6. místo obsadila Barbora Hrdličková a Sofie Laštovková. V kategorii dorostenky a ženy zvítězily dívky z Týnce nad Sázavou.

Děkujeme rodičům za pomoc při přípravě a organizaci závodu, rozhodčím za bodování, trenérům za přípravu děvčat. Děkujeme městu Dobříš za podporu činnosti našeho sportovního klubu. Celkové výsledky najdete na www.gymnastika-dobris.cz.

Týden poté 28. ledna jsme s dívkami odjeli na 7. ročník teamgymového závodu družstev do Dobřichovic. Ze čtyř přihlášených týmů pro nemoc odjela nakonec jen dvě družstva. Kategorie mladší ročník (2012 a mladší) se sedmi dívkami a Trio (ročníky 2011 a starší) se čtyřmi dívkami. Závodilo se v dvojboji, na trampolíně a akrobacii. Mladší družstvo skončilo 19. z 23 družstev. Bohužel jsme obdrželi velkou srážku za nepředvedení správné společné řady. Triu se závod vydařil. Skončilo 7. z 13 družstev. Chybí nám větší obtížnost, která se v našich cvičebních podmínkách nedá natrénovat.