Sportu není na 2. ZŠ Dobříš nikdy dost…

2. ZŠ Dobříš



Naše škola se v letošním školním roce zapojila do programu MŠMT „Hodina pohybu navíc.“ Cílem programu je získat zájem žáků o pohyb a daný sport s využitím základních dovedností, i když technicky nedokonalých, ukázat jim jeho zábavnost, navodit příjemné zážitky, případně žáky nasměrovat do sportovního oddílu. Přihlášení žáci 1.–3. ročníků již od října 2016 zvládli všestranný pohybový rozvoj, fotbalové, basketbalové a bruslařské dovednosti. Do konce školního roku na ně ještě čekají v rámci tohoto projektu zábavné formy volejbalu, házené a ragby.

Pokud děti 1. stupně sportování baví a chtějí sportovat víc, mají možnost každé pondělí od 14.00 do 15.00 hodin navštěvovat nově otevřený kroužek atletiky. Ten vznikl ve spolupráci s atletickým oddílem TJ Sokol Dobříš.

Díky větší četnosti tréninků se zde zdokonalují ve svých sportovních dovednostech. Kroužek je zapojen do projektu Atletika pro děti – běhej, skákej, házej rád… atletem se můžeš stát! V tomto projektu se nám daří získávat medailičky ze jmenovaných atletických disciplín.

A protože máme ve škole sportovní třídy a zájem žáků o různé druhy sportů roste, zdokonalují se také v lyžování. Letos se na hory vydají žáci celkem třikrát. Lyžařskými dovednostmi již prošli žáci sedmých ročníků, nově čtvrtých ročníků a na lyžařský kurz se chystají také žáci 8. a 9. ročníků. Náplní není jen sjíždění svahů krkonošských sjezdovek, ale také výlety za běžeckým lyžováním, relaxační den v aquaparku, vědomosti o pravidlech chování na sjezdovce, lyžařské výzbroji a výstroji, první pomoc a pobyt na horách v podání horské služby, něco málo se žáci dozvědí i z lyžařské historie.

V dalších měsících školního roku se naši sportovci mohou těšit na devítidenní kurz windsurfingu a vodní turistiky na Jaderském moři, na poloostrově Pelješac v jižní Dalmácii, kde jsou klimatické podmínky pro výuku windsurfingových dovedností jedny z nejlepších v Evropě.

V červnu pak vodácký kurz seznámí žáky s pocitem vody na plavidlech kánoe a kajaku. Vltavské proudy zvládneme od Českého Krumlova do Zlaté Koruny a po dobu pobytu „na vodě“ se naučíme vodáckému stanování, zkrotíme oheň a seženeme obživu.

Michal Ciboch, učitel TV



Předchozí článekMezinárodní projekt Adventures in my town
Další článekŽák osmého ročníku bodoval na olympiádě v českém jazyce