Prázdniny v NZDM TerénV týdnu od 13. do 17. srpna proběhl v NZDM Terén příměstský tábor, kterého se letos účastnilo 12 dětí. Během pěti dnů jsme poznali nové kamarády; seznámili jsme se s přírodou v okolí; zjistili jsme, jak snadné je zabloudit v kukuřičném poli; víme také, jak těžkou práci mají hasiči; učili jsme se, jak spolu lépe komunikovat a spolupracovat. Společný týden jsme zahájili výletem na Studený Vrch, na konci dne jsme měli v nohách 15 km. V úterý jsme vyrazili do Rakovníka, abychom navštívili kukuřičné bludiště. Zjistili jsme, že orientovat se ve vysoké kukuřici není zas až tak jednoduché, jak jsme si původně mysleli. Naštěstí jsme si s tím v partě poradili a jako odměnu jsme získali odznáčky s “kukuřičáky”. Ve středu jsme navštívili hasiče v Hořovicích a příbramský aquapark. Víte, za jak dlouho od zaznění sirény musí být hasiči připraveni k výjezdu? My už víme, že na to mají dvě minuty. Měli jsme možnost si to zkusit – zvednout se z postele (to když se siréna ozve v noci), seběhnout z patra, obléci se a nasednout do připraveného vozu. Zkusili jsme si potěžkat vyprošťovací zařízení, hledat kamarády ve sklepě pomocí termovizní kamery a mnoho dalšího. Čtvrtek se nesl ve znamení spolupráce. Navštívili jsme TEPfactor – napětí ve stylu televizní show Pevnost Boyard. Prověřili jsme týmovou souhru i naši zručnost. Část zpáteční cesty jsme absolvovali autobusem a část po svých, bez pobíhání po TEPfactoru to tentokrát bylo 11 km. Odměnili jsme se zmrzlinou. Pátek byl již relaxační. Vyráběli jsme látkové tašky, zrcátka pro kamarády a maminky. Odpoledne jsme vyrazili do kina, menší děti zhlédli animák Hotel Transylvánie 3 a ti starší vyrazili na film Ant-Man a Wasp. Vrátili jsme se z výletu pěkně na čas, a to v 18 hod., kdy u klubu již čekali všichni rodiče. 🙂 Budeme se těšit opět příští léto.

V rámci informační kampaně Týden nízkoprahových klubů, letos již s pořadovým číslem 12, bychom Vás tímto rádi pozvali na Den otevřených dveří NZDM Terén, který se uskuteční v úterý 25. 9. 2018. Do klubu se můžete přijít podívat v čase od 8 do 18 hodin, sídlíme na adrese: Jáchymovská 1869, Dobříš. Představíme Vám službu, můžete si vyzkoušet některou ze společenských her nebo si zkusit něco z výtvarných dílen.

Otevírací doba zůstává i nadále nezměněna: v pondělí, úterý a čtvrtek jsme tady pro Vás/Vaše děti od 12 do 18 hod., ve středu pak od 14 do 16 hod.

Tým NZDM Terén

Reklama