Nečekaný úspěch dobříšských světlušek ve skautském závodě

Závod vlčat a světlušek je tradiční skautská akce, na které se setkávají skupiny vlčat a světlušek (dětí ve věku 7–10 let), aby poměřily své síly ve všech sférách dovedností a znalostí, které se ve skautu naučily. Na okresní kolo vyrazily i tři družiny dobříšských světlušek. Naší motivací bylo užít si setkání s ostatními skauty z Příbramska a zkusit si, co všechno umíme. Kromě toho se nám také podařila nečekaná a skvělá věc. Naše družiny Limetková a Mátová šestka obsadily obě dvě postupová místa a míří na krajské kolo. Pomněnková šestka obsadila pěkné 6. místo.

Pod slovem skautský závod se neskrývá atletická soutěž, ale putování po stanovištích. Letos se závod konal v Rožmitále pod Třemšínem a trasa byla vedena přes všechna krásná místa tohoto města, zámek, alej Johany z Rožmitálu, rozhlednu a muzeum nevyjímaje. Náplň stanovišť byla rozmanitá. Světlušky si samy připravily rybičkovou pomazánku, plavily se na raftu, luštily šifry na vrcholu rozhledny, ošetřily (na oko) zraněnou paní a podobně.

Největší radost máme z toho, že si děvčata závod opravdu užila a že se těší na naši další výpravu na Konopiště, kde se ve dnech 26.–27. května bude odehrávat krajské kolo. Už jen postup z okresního kola je pro nás velký úspěch a další kolo je pro nás hlavně odměnou.