Krajský přebor škol v orientačním běhu

Ve čtvrtek 10. 5. se 12 žáků naší školy zúčastnilo krajského přeboru škol v orientačním běhu v  Praze. Byli to: Anna Doležalová, 3.C, Jakub Doležal, 3.C, Alena Dvořáková, 4.A, Adéla Housková, 4.B, Barbora Housková, 5.B, Karolína Vlašaná, 5.B, Matěj Dragoun, 5.B, Václav Lorenc, 5.A, Štěpán Hronza, 6.A, Veronika Dvořáková, 7.B, Michaela Vlašaná, 8.C, Jakub Matějček, 8.B.

Konkurence byla velká, závod běželo celkem 485 běžců z 54 škol. Naši běžci se ve startovním poli rozhodně neztratili, naopak ukázali, že umí běhat velmi rychle a v mapě se orientují bezpečně. Přivezli jsme dvě medaile: Vašek Lorenc obsadil 1. místo a Anička Doležalová 3. místo. A protože i ostatní se ve svých věkových kategoriích umisťovali na předních příčkách, vyhráli jsme ještě pohár za 3. místo v kategorii smíšených družstev. Všem zúčastněným gratulujeme, jsou to naše středočeské orientační hvězdy, a těšíme se na příští ročník!

Mgr. M. Housková

2. místa v okresním kole McDonald‘s Cupu

V pondělí 23. dubna se tým žáků 2. a 3. tříd zúčastnil okresního kola fotbalového turnaje McDonald‘s Cup. Žáci postoupili ze skupiny do semifinále, kde porazili tým ŽŠ Školní z Příbrami 3:1 a ve finále se utkali o první místo s týmem ZŠ Březové Hory, který nás porazil 3:1. Kluci opět předvedli krásnou hru, která jim přinesla krásné druhé místo v okresním kole.
O dva dny později se v Příbrami konalo okresní kolo McDonald‘s Cupu, tentokrát pro 4. a 5. ročníky. V celém turnaji se utkalo devět týmů ve dvou skupinách. Naši hráči postoupili ze základní skupiny, poté zvládli semifinále a na závěr se probojovali až do finále. Zde na ně čekal favorit soutěže, ZŠ Březové Hory. Tento zápas naši fotbalisté prohráli a také skončili na krásném druhém místě. Blahopřejeme.