Gymnastika Dobříš

Velká sportovní výprava 18 závodnic a závodníků, trenérů, rozhodčích a rodičů se zúčastnila krajského přeboru ve sportovní gymnastice v sobotu 18. 4. v Týnci nad Sázavou. Závod byl zároveň nominací na republikové finále v Doubí u Třeboně 16.–17. 5. 2017.

A jak se naše děti umístily? V kategorii mladších žákyň I., r. nar. 2006 a mladší, zvítězila Natálie Jagerová a stala se krajskou přebornicí a s dalšími dvěma závodnicemi z Bělé a Říčan bude reprezentovat Středočeský kraj ve finále v Doubí. Další pořadí: Daniela Knejzlíková 9., Anna Kučerová 12., Anežka Lišková 26., Nikola Matějů 27. V kategorii mladší žákyně II. těsně pod postupovým místem skončila jako 7. Nikola Dlouhá, 8. Ema Kukolová, 20. Michaela Matějů, 21. Eliška Skálová. Starší žákyně IV. – 6. Aneta Marečková, 8. Julie Sládečková. Dorostenky – 1. Markéta Marečková, 2. Jana Picková, 3. Natálie Polívková – všechny postupují do republikového finále za Středočeský kraj. Děvčata jsou studentkami dobříšského gymnázia a i při náročnosti studia poctivě dochází na tréninky a soustředění, což se jim vyplatilo.

Gymnastice se věnují u nás v oddíle i chlapci. V kategorii mladších žáků I. obsadil 4. místo Marek Kuncl, 5. Tobias Kvasnička, 6. Vojtěch Tkáč, 7. Ondřej Hošek. Všem závodnicím a závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci Gymnastiky Dobříš a města Dobříše.

Přejeme nominovaným závodnicím úspěch i v barvách Středočeského kraje ve finále SG v Doubí, aby se jim všechny sestavy na kladině, prostných, hrazdě a přeskoku povedly bez pádů a rozšířily své dosavadní sbírky medailí. Poděkování si zaslouží i trenéři Petra Pilousová, Radana Marečková, Hana Hošková, Jaroslav Tkáč za přípravu závodníků a za čas, který jim věnují v době svého volna. Rodičům děkujeme za to, že vedou děti ke sportování a zdravému životnímu stylu.

Závěrem si dovoluji pozvat širokou veřejnost na naše chystané akce – vystoupení na Dobříšských májových slavnostech, 19. 6. Sportovní akademii s hosty v dobříšské sportovní hale od 17.00, a den poté 20. 6. na 1. ročník pohárového závodu v novém sportu TeamGym (trampolína, akrobacie, skupinová sestava). V každém družstvu cvičí 12 dětí najednou. Tento sport je velmi populární v severských zemích a u nás v republice se postupně rozšiřuje. Uvidíte všechny věkové kategorie od r. nar. 2009 a starší.

Jitka Holcová, předsedkyně Gymnastiky Dobříš, o.s.

Předchozí článekTýmy z Aerobik studia Orel Dobříš zazářily na prvních závodech v sezóně