Načítám Akce

Nadcházející Akce

Akce Search and Views Navigation

Vyhledat Akce

Akce Views Navigation

Akce Search

Září 2018

Výstava Děvčata z pokoje 28

3. září - 30. listopadu

Muzeum Dobříš přináší zajímavou výstavu zapůjčenou z Židovského muzea v Praze. Velice působivá výstava nese název „Děvčata z pokoje 28“. Na jednotlivých panelech vyobrazuje život několika mladých židovských děvčat, vězněných v terezínském ghettu v jednom z pokojů, tzv. heimů. Je zde přiblíženo nejen jejich každodenní strádání, ale především malé radosti a silná přátelství, která na tomto místě vznikala.  

Zobrazit více »

Říjen 2018

Hraj hokejbal

17. října | 14:00 - 18. října | 16:00

Akce „Hraj hokejbal“ se uskuteční ve sportovním areálu města Dobříš na asfaltovém povrchu skateparku. Je určena pro děti z 1. stupně základních škol. Cílem této akce je seznámit děti se sportem zvaným hokejbal, půjčit jim zdarma vybavení a umožnit jim, aby si pod vedením trenérů tuto hru vyzkoušely. Pokud bude mezi dětmi zájem, založíme v Dobříši klub, který se dětem bude věnovat dlouhodobě. Termín akce je 17. 10. a 18. 10. vždy od 14 do 16 hod.

Zobrazit více »

Květa Čapková – Společný čas – vernisáž výstavy

18. října - 11. listopadu
Kulturní dům Dobříš

Autorka se prezentuje jako surrealistka v plném smyslu tohoto slova. Výtvarno ji přitahovalo již od dětských let. Už na základní škole se věnovala kreslení, malování, modelování a dalším výtvarným projevům v různých podobách. Vystudovala střední zdravotnickou školu, kde vynikala v anatomickém kreslení. Následovala pedagogická fakulta, obor český jazyk a výtvarná kultura. Z fakulty si odnesla jistotu, že výtvarný projev je tím, co je jejímu vnitřnímu uspořádání nejbližší. Ve svých obrazech dává průchod fantazii, spojuje skutečnost a sen, otevírá divákovi průhled…

Zobrazit více »

Malá dobříšská univerzita: ZALOŽENÍ REPUBLIKY

18. října | 17:00
Městská knihovna Dobříš

Ke stoletému výročí vzniku našeho státu připravila Bc. Dana Šimková povídání o tom, jak se tehdy vše událo, co se změnilo v životě běžných lidí, a zamyšlení nad tím, co by se stalo, kdyby republika založená nebyla. Vstupné 60 Kč; káva/čaj v ceně.

Zobrazit více »

Dokážu se postarat doma?

18. října | 17:00

Setkání pečujících, které v Dobříši pořádá organizace Dementia I.O.V., z.ú., proběhne ve čtvrtek 18. 10., dozvíte se více na téma: Dokážu se postarat doma? Konkrétní informace o projektu „Neformální péče” naleznete na webových stránkách naší organizace www.dementia.cz. Společně se dá vše zvládnout snadněji… Scházíme se každý 3. čtvrtek v měsíci od 17 hod. v prostorách Pečovatelské služby města Dobříše na adrese: Dukelské nám. 443. Hanka Bělohlávková, koordinátorka neformální péče, tel.: 731 022 091, hana.dementiaiov@gmail.com

Zobrazit více »

Uzávěrka příspěvků do listopadového vydání Dobříšských listů

19. října

Uzávěrka příspěvků do listopadového vydání Dobříšských listů bude 19. října 2018. Redakce DL: p. Nikol Sevaldová, Mírové náměstí 103 – Infocentrum, tel.: 318 533 366, 778 417 631, dobrisskelisty@mestodobris.cz. Příspěvky do online verze DL můžete zaslat kdykoli v průběhu měsíce na adresu redakce.

Zobrazit více »

Arnošt Goldflam – Doma u Hitlerů

19. října | 19:30
Kulturní dům Dobříš

Hraje Podbrdské národní divadlo – 3. repríza 6 minipříběhů, které spojuje postava Adolfa Hitlera, je poněkud neortodoxním pohledem na nejproslulejšího zločince dějin. Společenský sál KD Dobříš, pátek 19. října 2018 od 19.30 hod. Vstupné: 100 Kč

Zobrazit více »

Svoz odpadů ze zeleně ve městě Dobříš

20. října | 8:00 - 15:00

Dokas Dobříš, s.r.o., a město Dobříš si dovolují oznámit, že bude proveden svoz odpadů ze zeleně (tráva, větve stromů a keřů) ve městě Dobříš. Odpad bude odvezen na náklady města za dále uvedených podmínek: – odpad musí být uložen do kontejnerů přistavených výhradně za tímto účelem – odpad nesmí obsahovat jiné druhy odpadů mimo odpadu zeleně – odpad smí být uložen do určených nádob pouze v den sběru odpadů ve stanovený čas – odpad nesmí být uložen v igelitových pytlích a…

Zobrazit více »

Radostná pánev

20. října | 9:30 - 16:00
Městská knihovna Dobříš

Workshop pro malou skupinu žen, od dívek po seniorky – pouze po přihlášení. Pánevní dno je zdrojem ženské energie. Workshop čerpá z metody Renaty Sahani, která propojuje rovinu fyzickou, psychosomatickou a energetickou. Lektorka RNDr. R. Svobodová je lektorkou Školy pánevního dna a tuto metodu obohatila o prvky z Pesso Boyden. S sebou pohodlné oblečení, podložku, deku či polštářek. Cena 650 Kč, přihlášky a informace na evafenclova@volny.cz; tel. 608 533 525.

Zobrazit více »

První světová válka a 28. říjen v Dobříši

23. října | 18:00
Městská knihovna Dobříš

Petr Kadlec, autor mnoha knih o místní historii, vypráví o 1. světové válce v našem městě a prezentuje zde svou novou knihu, která se tomuto tématu věnuje. Knihu bude možno na místě zakoupit. Vstup volný.

Zobrazit více »
+ Export Events