1. ročník sportovní akce Běh města Dobříše měl velký úspěch

Město Dobříš ve spolupráci s agenturou VDN Promo uspořádalo v sobotu 7. 10. obnovený Běh města Dobříše. Během dne si zazávodily jak děti, tak i dospělí. Připraveny byly dětské trasy na 500, 1 000 a 1 500 m, fitness trasa pro ženy na 5 km a hlavní závod v délce 10 km. Pro týmové závodníky byla připravena štafeta 4 × 2,5 km.

Během dne vládlo sychravé podzimní počasí, ale i přesto na Komenského náměstí dorazilo téměř 400 běžců, ale také rodin a fanoušků, kteří závodníky podporovali. Start i cíl byl na Komenského náměstí. Samozřejmostí byla i občerstvovací stanice, na které byly pro běžce připraveny nápoje a ovoce od Vodohospodářské společnosti Dobříš, spol. s r.o.
O správné rozcvičení malých i velkých běžců se postaraly lektorky z Aerobik studia Orel Dobříš. Ti, kteří si chtěli splnit svůj časový limit v hlavním závodu, mohli využít tzv. tempařů. Na startu štafet nechyběl ani moderátor Leoš Mareš, který si přivezl pro svůj běh posilu, a to svého synka a psa, a v pohodě a s úsměvem zvládli 1. část svojí štafety. Desetikilometrovou trasu si nemohl nechat ujít také Jan Tománek se svým handbikem, který si také zazávodil, ale ještě předtím odstartoval všechny dětské běhy.
Kdo měl tu čest vystoupit na stupně vítězů? Kategorií bylo opravdu mnoho a výsledky jsou stále k dispozici na www.behmestadobrise.cz. Celkovým vítězem běhu na 10 km se stal s časem 32 min 30 s Roman Budil, který však putovní pohár, který byl připraven, zanechal na Dobříši, neboť není z našeho regionu a přál si, aby pohár zůstal na Dobříšsku. Pohár byl tak předán do opatrování Janu Tománkovi.
V rámci podpory mladých sportovců byl komisí ZM a MA21 vyhlášen „Sportovec města Dobříše do 15 let“ a ocenění se předávalo právě na běhu města Dobříše. Mladým sportovcem pro rok 2017 se stal David Fabián (motocyklová disciplína TRIAL). Ten však cenu kvůli svým jinde probíhajícím závodům nemohl převzít, a tak jej zastoupila jeho babička.
Jednalo se o 1. ročník obnoveného běhu a naším posláním bylo dostat sport – běh – do ulic a vyzkoušet si i cesty po městě. V rámci kampaně „Dny zdraví“, která na Dobříši probíhala během září a října, jsme chtěli umožnit běžcům – dětem, mládeži i celým rodinám, přátelům, ale i pracovním týmům – setkání za účelem zasportovat si, pobavit se a poměřit síly v duchu fair play. Běh v centru města přinesl i určitá dopravní omezení, která jsou s takovouto akcí spojena a nelze se jim vyhnout. Tímto patří dík také občanům a podnikatelským subjektům v této lokalitě. Poděkování patří také dobrovolníkům z Aerobik studia Orel Dobříš a hasičům z JSDH Dobříš, kteří pomáhali s organizací běhu.